ninja420di Creative Commons License 2017.04.07 0 0 43310

Szia!

 

Sajnálom,hogy nem tudtam kedvedre tenni. :) Én inkább racionálisnak mondanám a Szerzőt!

Csak azért tettem ide mert éppen aktuális volt. Semmiféle képen sem vitaindítónak.

Örülj,hogy a te vásárolt tyúkjaid kivételt képeznek-tek.Nekem velük kapcsolatban nincsen tapasztalatom,de a környezetemben látom,hogy küzdenek a letojt tyúkokkal.Tojásevéstől az egymás csipkedésén kikezdésén keresztül az elhullásig.

Hogy dőlne belőlük a tojás abban kételkedem,bár mindez csak nézőpont kérdése.Ha eltekintünk attól,hogy zártan intenzíven tojja a 330-350 tojást amire ki lettek hegyezve,ehhez képest félintenzív vagy szabadtartásban hozza (hozhatja) 200-250et akkor igen.

A több tízezres tételeket pedig azért könnyű eladni mert 3-600ft/db.Persze,hogy megveszik mikor 10-20tojás ára, ellenben a fajtatiszta tyúkfélékkel amik jóformán kis túlzással napos korban kerülnek ennyibe. De cserébe legalább biztonsággal tovább szaporíthatóak úgy hogy az értékmérő tulajdonságaik megmaradnak.

Én azért maradok továbbra is a fajtatisztáknál és mindenki más tegyen belátása szerint! :)

Előzmény: Törölt nick (43309)