42-es Bence Creative Commons License 2017.04.07 0 0 56308

Üdvözlöm XANTIi mester!

Ezt eddig is tudtam, körülbelüli QTH-m a semmi közepén van a közeli városok, ahol rádióznak is
cca. 40-50 km-re vannak Ény-i és Dk-i irányban, továbbá a szekszárdi papagáj Északnak szintén
50 km-re van légvonalban.
Eredetileg CB rádióra gondoltam, rájöttem eléggé költséges, így inkább az Ebayról két Baofeng UV-5R-t vettem
aztán egymásközt pmr-n rádióztunk. Felállítottunk a ház tetejére Katrein antennát, ami 12 m magasan van,
igaz azt lecseréltem egy AFG-50UH körsugárzóra, bár nem nyertem vele semmit.
Az egyik Baofenget elcseréltem Motorola GM300-ra, majd egyedi módosított szoftverrel elkezdtem programozni.
Most 420MHz-től 470MHz-ig programozható 32 csatorna, eredetileg 8 csatornás volt.
Természetesen amatőröket is "hallgatok". Az idézőjel az azért van, ha beszélnek az átjátszón.
Na, a probléma itt kezdődik, Jó antenna, Jó rádió, minden frekvencia helyes, csak az amatőrök napi 1-2 alkalommal
beszélgetnek, az elérhető papagájokon saját hangomat hallom, csak néha veszi valaki a fáradtságot, hogy
egyáltalán bekapcsolja a rádiót. Munkába indulás előtt bekapcsolom a rádiót és a pécsi átjátszón meghallgatok
két amatőrt,akik minden reggel szokás szerint üdvözlik egymást. Minden tisztelet Nekik, igazi amatőrök, Ők még rádióznak!
Ahogy olvasom a CB-n szintén ugyanez a helyzet, pedig most már Grant 2 + 5/8-os antenna párost kipróbálnák,
kérdés minek, ha ellen állomást nem hallanák. Ez a korszak már az igazi rádiózás haldoklása, mindent kiszorít az
InterNet. Jellemző, amatőrök szájából hallottam, majd hívlak délután telefonon.
Szóval hallgatózni még szabad volna, még ha tudod a frekiket, akkor se hallasz senkit, ja itt a faluban van egy amatőr
rádiós Ő az internetes rádióval első helyezést ért el Magyarországról (HamSphere). Neki össz-vissz. Baofeng UV-5R van.
Bocs. talán nem kellett volna ide, a PMR-rádió Fórumba irkálni a kesergéseket, mert nem idevaló.
Mert ez inkább csak XANTIi mesternek szól.

Minden jót kívánok, 42-es Bence voltam.

Előzmény: XANTIi (56304)