Törölt nick Creative Commons License 2017.04.03 -3 8 7451

Ilyen élményem volt más sokszor ez sima alap éber álom, tehát nem tudatos, illetve legfeljebb lájtos tudatos álom... Tekintve hogy a tudatosság szerintem azt jelenti, hogy nem csak az van hogy tudom hogy álmodom (ez még csak a felébredés az álomban), hanem irányítani is tudom, mindent én határozhatok meg, legelőbb az álom időtartamát, a felébredés idejét, azaz addig álljon fel ez a tudatállapot amíg én akarom és abban az és úgy történjen ahogy és amit én akarok... Ezt a szintet elérni pedig, nem sokan tudják, mert nagyon komoly, kitartó, hosszadalmas és szorgalmas gyakorlást igényel. A a szakértők azt állítják, hogy pl az álomnapló napi vezetése elengedhetetlen hogy valaki tudjon fejlődni és stabil tudatos álmai legyenek.... a napi rendszeres valóságtesztek és meditálni is kell, mert a meditációban vagyunk képesek a módosult tudatállapotban tudatosságunkat fejleszteni (egy szint után már a meditáció és a tudatos álom kvázi összenyílik, tehát szándékunk szerint járhatunk át egyik állapotból a másikba), aki ezeket rutinosan és magabiztosan képes csinálni, az az igazi tudatos álmodó; ahogy ugyebár az Eredet-ben van, tehát a technika amit használtak az elalváshoz fiktív, viszont az a stabilitás és rutin, amivel tudatosan álmodtak, az elvileg létező dolog (bár én sajnos nem tapasztaltam meg, de hát nem is gyakoroltam szorgalmasan, csak egy időben egy kicsit, egyébként akkor valóban több volt és erőteljesebb tudatossággal, "teremteni" is tudtam egyre jobban, de a teljes kontrolltól igen messze voltam még akkor is); továbbá ha már az Eredetet említettem, az álom béli "rétegeltség" kérdése is érdekes. Azt tudom hogy a szubjektív időérzékelés megváltozik, sőt állítólag változtatható, tehát aki már profi képes a "külső" valós időhöz képest a relatív álomidejét módosítani, mondjuk 1 perc alatt tudatosan álmodni akár órákat... azonban az, hogy ha tudatos álomban ismét tudatos álomba alszunk, akkor ad egy, valóban osztódik-e az idő, mint a filmben, hogy egyre mélyebb (vagy nem is tudom mi a jó szó, multiplikatív) szintre álomban-álomba mentek, újra és újra elaludtak a következő álomban is a következő álomban álomba, és elérték hogy egész életet álmodsz végig viszonylag rövid idő alatt, mondjuk 1 óra ilyen rétegelt tudatos álomban leélsz egy teljes mondjuk 80 évnyi időt (viszont már a film is utal arra, hogy nem minden szintben tudatos már a profi sem, hanem van, amikor valóságnak hiszi, ezért volt ugyebár a kis búgócsigája a DiCapiro-nak, amivel tesztelte folyamatosan a valóságot. A kérdés tehát hogy kitalált-e ez a rétegelt időosztó tudatos álom is-e a filmben, mint az elalvási technika, vagy ez a jelenség valós..?

Előzmény: Eriel :) (7450)