bandita Creative Commons License 2017.03.27 0 1 178511

Utolso elmenybeszamolo - igerem utana ismet csendben leszek :)

 

BSZM 4. nap - Balatonfüred - Siofok

 

Keves alvas es brutal korai keles utan mar 7 orakor az oltozosatorban uldogeltem az osszes felveheto ruhamban. Innen nem is lehetett kirobbantani csak a rajt elott 5 percccel, amikor is leadtam a felesleges ruhadarabokat es bealltam immar allando furotarsammal a rajthoz. Google szerint 7 fok volt, hozza kellemetlen eszaki szel igy a hoerzet 4 fokot jelzett. Igyekeztem hozzaoltozni ezekhez a korulmenyekhez, mert latszott hogy sokaig szellel szemben futunk majd. Felvettem a szokasos rovid futonadragomat, ra egy hosszut. Felulre egy rovid polot es arra egy hosszu, kicsit vastagabb anyagbol. 

8-kor elindultunk, rogton egy kisebb emelkedovel kezdve (ebbol egyebkent meg akadt nehany a nap folyaman). A szel eleg jol megfekezett bennunket, lassabban haladtunk mint az elozo napokon (5:40-5:50 kozott). A pulzusom csak az emelkedokon erte el a 120-as erteket. 

22 km kornyeken elertuk a Balaton csucsket, igy az addigi massziv szembeszel oldalszelle valt es kozben a nap is kisutott. Egy ismeros szurkolonal lepasszoltuk a felesleges ruhadarabokat, igy innentol rovidnadrag-polo komboban mentem tovabb. Sokkal jobban ereztem magam mivel mar nem volt melegem.

A tarsam nem szerette az emelkedoket, igy 31 korul (a hosszu emelkedo elott) elvaltunk, abban maradva hogy majd a frissitesnel ugyis utoler. Mivel meg nem ereztem magam faradtnak es szeretek felfele futni ezert ugy gondoltam hogy kicsit meghajtom az utolso 20 kilometert. Eddigre mar csak 5:55 volt az atlagunk es szerettem volna az utolso nap is 5:40 korulit futni.

Felgyorsultam 5 perc kornyekere a pulzust pedig sikerult felvinnem 140 korulire. Ebben a tempoban mentem a celig, a vegen mar hatszelben. A celban bevartam Evit, elkeszultek a kozos fotok, majd autoba vagtam magam es elindultam hazafele.

 

Mert adatok:

50 km, 4 ora 44 perc, 5:42 perc/km, 127 bpm

 

Konkluzio:

Nagyon sokat koszonhetek Evinek, aki rutinos ultrafuto (195 km 24 ora alatt), igy pontosan tudja hogy milyen tempo fer bele, hogyan, mennyit kell frissiteni. Nelkule nem lett volna ilyen joleso oromfutas ez a 4 nap. 

Ami meg kiderult szamomra: Alapos felkeszules (sok, de nem feltetlenul gyors futas) utan megfelelo tempot valasztva, kihasznalva az idot a pihenesre, egy ilyen sorozatterheles nem kulonosebben megterhelo. Az elozo napi futas egyik nap sem volt erezheto.

Lehet hogy jovore is jovok, mert a hangulat, a tarsasag es a szervezes is kivalo volt. Az idon is biztosan lehetne meg javitani, ha mar nem csak a teljesites a cel.