V43 1279 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 61724

Természetesen az útvonalkövetés a fő szempont, ebből szvsz méltányolható okokból el lehet térni, pl.: kitérő/párhuzamos út valami látványosság felé (pl. Kétágú hegy Kesztölcnél), nem direkt letérés az útvonalról és a korrekció már nem férne bele a szűkös időkeretbe, ezért marad más út (saját tapasztalat Ausztriából). Ha ezek nem állnak fent akkor én ritkán térek le szándékosan az útvonalról, még tegnapelőtt a DDK Szálka-Szekszárd szakaszán (Grábócmajornál mindenki nagyon vigyázzon a szabadon lévő Rotweilerrel!) is megtettem az Óriás "hegyre" a kurflit, pedig aztán annak az értelme nem sok van.

 

Egy időben volt szó az útvonal alternatívákról, erről azóta is nagy a csend. Nyugati szomszédunknál ez kiválóan működik ( https://www.alpenverein.at/weitwanderer_wAssets/mixed/bilder/meldungen/weblication/wThumbnails/weg02-4e4b298acf7204ag0bc38a4387219a7f.jpg ) és senki nem kap kisebb/nagyobb olcsóbb/drágább jelvényt attól függően ahol haladt, egyszerűen mindkét útvonal egyenértékű teljesítés szempontjából, függetlenül attól hogy jelentős különbségek vannak sokszor a két variáció között. Mindenki eldönti melyiket választja. Persze itthon ilyen terepviszonyok mellett nincs értelme erről beszélni: gleccseres vagy anélküli út, lakott helyekről messzire vezető útvonal vagy jobban megközelíthető helyek stb. Szóval én azt mondom értelmes és életképes útvonal alternatíváknak lenne létjogosultsága. Ezen kívül és több helyre tennék az erdő közepére pecsétet (pl. Gazos kő), ezzel is lehetne szűkíteni a csalási lehetőségeket.

Előzmény: korosde (61721)