IvantSAW Creative Commons License 2017.03.18 0 0 17819

Azt gondolom, valóban kicsit túl lett reagálva ez a hozzászólás. Persze létre sem kellett volna jönnie. Egymásra talált két kínai mókust tartó, megbeszélte a tapasztalatait, és hogy mennyire szereti ezt a fajtát. Nem értem hogyan került ehhez egy olyan hozzászólás, ami a fajta negatívumait taglalja, a végén azzal zárva, hogy ezt az eladóknak el kell mondaniuk. Egyrészt mivel ezt tartjuk, jómagam 5 éve, nyilván tisztában vagyunk ezekkel, másrészt EGYETLEN SZÓ SEM VOLT ELADÁSRÓL. Ráadásul én legyen szibériai, kínai vagy kanadai, hamarabb mondom el a negatívumait, mint a pozitívumokat, mégsem vettem magamra. Kisufó hozzászólását ( akit nem ismerek, ennyi kapcsolatom volt Vele, ami itt látható, tehát nem akarom védeni ) jobban el kellene olvasni. Az információ visszatartásánál nem Rád célzott, főleg nem vádolt becstelenséggel, viszont teljesen jogosan írta, mert sokan "elfelejtik" pl. az elvadulást közölni. Arról meg, hogy 16-18 állat tartása ( normális tartása ) mennyiben van, sokunknak van fogalma, így arról is, mennyi maradhat olyan mókusár mellett, amennyiért Te árulod. Nyilván a rengeteg visszaforgatott pénz mellett. És ott célzott Rád is, igaz, de semmiféle gusztustalan haszonszerzés nem került szóba. Azt nehéz elhinni, hogy valaki pusztán szeretetből tart, és főleg tenyészt 18 állatot. Erre miért kell így reagálni? Pénzből élünk, nyilván senki sem gazdagodott még meg mókus tenyésztésből. Ettől még senki nem mondta, hogy kevésbé szereted a mókusokat, akár Te, akár én, akár más. Anélkül nem is lehetne csinálni. 

Előzmény: Lászy (17816)