KightRider Creative Commons License 2017.03.18 0 0 607

"Autóipari mérnök Feladat:  (kivéve GDF); "

GDF-en tudomásom szerint nincs autóipari képzés, szóval valahol jogos, a hirdetés. Másrészt viszont számos másik iskolát is ki lehetne ennyi erővel zárni.

 

Én egyébként infós szakot végeztem, 10 éve vagyok a szakmában (nettó 600 ezret keresek bejelentve). Sok fejlesztővel találkoztam pályafutásom során, akik BME/ELTE progmatot, vagy egyéb híres iskolát végeztek, de közülük sok úgy dolgozott, hogy a fal adta a másikat. Alapvető patterneket nem tartottak be, olyan kódot írtak, hogy egy forrásba minden, össze-vissza kódoltak, mint a falra hányt borsó, csak kész legyen valahogy. Szerencsére ilyenek általában nem sokáig húzzák. Megnéztem 1-2 BME-s algel előadást is és a tanár feltett egyszerű kérdéseket, a diákok meg csak bambán néztek, mint akik csak beültek melegedni. Számítógépes grafika órán pedig olyan dolgokat tanultak, ami már 20 éve is elavult volt (glBegin/glEnd, hol vagyunk már ettől?). Szóval én annyira nem tűzném ki a pipaszárat neves iskolákkal, hogy hű ott aztán nagyon tudnak. Éles munkakörnyezetben nem az iskola, hanem a naprakész gyakorlati tudás számít!

Előzmény: Protonpumpa (561)