Réka3333 Creative Commons License 2017.03.13 0 0 1597

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek az én történetemet.

Nagy reményekkel telve indultam Ausztrália keleti partjára,hogy ott éljek és dolgozzak. Rokonokhoz mentem,így a legnagyobb költség,az albérlet megoldott volt. Persze nem tudtam előre,hogy jobb lett volna,ha nem a rokonokhoz megyek,hanem kifizetem a heti 300 AUD minimumos albérletet.

Ezt persze nem reklámozzák az ügynökségek,de ennyibe kerül a keleti parton minimum egy albérlet hetente,amire várólista van és 4-6 heti kauciót be kell fizetni.

Én eddig nem mentem el,mert mondhatom,hogy szerencsémre még időben rájöttem,hogy Ausztráliát túlhájpolják,ott sem minden arany,ami fénylik. Nagyon nem! Őszinte leszek,én sem hallgattam volna senkire,mielőtt kimentem,még aki tapasztalatból beszélt,arra sem,mert annyira bíztam benne,hogy az tényleg egy más világ. Hiszen a csapból is ez folyik,a legélhetőbb ország,micsoda fizetések,kedves emberek stb. Igen,ez mind igaz azokra,akik Ausztráliában születtek,állampolgárok és angol anyanyelvűek. A többiek próbálkozhatnak,de a képzettségének megfelelő munkára,kivéve,ha orvos,senki se számítson. A végén írok egy összesítést,hogy mi mennyibe kerül és mennyit lehet keresni. Én Bachelor diplomásként mentem ki,hogy a mester képzést megcsináljam. Fel is vettek a főiskolába,de a sok huza-vona után az ügynökséggel és az iskolával úgy döntöttem haza jövök,nekem nem éri meg. Nem érte meg,hogy harminc x évesen úgy éljek,mint egy koleszos és a heti 20 órás munkámból az iskolára meg a szobára keressek,amiben lakom. Most lehet azt gondoljátok,hogy a napsütés és az óceán kárpótol,de nem. Egyrészt elegem volt egy hónap után az állandó melegből,másrészt fürdeni se túl élvezetes,ugyanis akkorák a hullámok,hogy max vergődsz a vízben,mint egy kisgyerek,nem élvezhető! Ezeket persze nem említik sehol,mert a suli és az ügynökség is belőled él. Úgy adják elő,hogy ők vannak érted,de ez hazugság. Ők akkor is lenyúlják a pénzed,ha meggondolod magad és még mielőtt bármilyen papírt beadtál volna,úgy döntesz,hogy hazamész. Velem is ez történt. Konkrétan az ausztrál iskola lenyúlta a befizetett pénzem felét,úgy,hogy időben szóltam nekik. Erre mi az ausztrál válasz:"No worries" nekik persze könnyű,mert ők nem az életüket fektették bele a kivándorlásba! A mai napig várok a pénzemre,már jogi úton intézem,de az ausztrál bürokráciánál gyengébbel még nem találkoztam. Hálát adok Istennek,amiért itthon lehetek. Ez nem ellenkampány,csak az én egyéni véleményem! Összefoglalom,hogy miért döntöttem úgy,hogy haza jövök: 1. az emberek lehet,hogy az arcodba mosolyognak,de csak addig,amíg nincs egy olyan kérdésed,ami kizökkenti őket,ezután teljesen tompává válnak és széttárt karokkal állnak előtted. 2. Mindenki nagyívben letojik mindent és mindenkit. Egy ember 20 percet feküdt,szenvedett a földön egy kis városban,mire lassan megérkezett a mentős,aki komótosan betuszkolta a mentő autóba és rá még 20 percre indult el vele. A tűzoltő autó beáll az autók mögé,nem siet,nem az ő háza ég. 3. Nem tudnak vezetni. Balkéz szabály van,amire nem nehéz átállni,viszont nem tudnak közlekedni. 3 autónyi helyet hagynak maguk előtt,nem előzékenyek,mert annyira koncentrálnak,hogy ne törjék össze az autót és még sorolhatnám. 4. Külföldiként csak vendéglátós vagy takarító munkára van esélyed,ha nagy szerencséd van,lehetsz eladó egy boltban,de oda inkább az ausztrál diákokat veszik fel. Diákvízummal 20 órát dolgozhatsz egy héten, amivel kb. heti 500 AUD-t keresel,ha szerencséd van! Ebből kifizeted az albit meg eszel,a sulit meg reméljük a szüleid meg tudják finanszírozni... A legolcsóbb nyelvtanfolyam is heti 150 AUD,de addig kell csinálnod,amíg maradni akarsz! Ha valaki kíváncsi még az egyéb fizetendő dolgokra,árakra,írjon privát üzenetet!

Szívesen válaszolok,ha tudok! Egy tanácsom mindenképpen van. Jól gondoljátok meg,hogy megéri e a napfény és az óceán 16ezer km-re távol a szeretteitektől,mert más ott sincs! Mindenkinek szép napot! Réka