ac07 Creative Commons License 2017.02.27 0 0 8058

0.) A Citi Bank ellopta-lenyelte az 5000Ft alatti citiforintokat. Nehogy már nem legyen veszteségünk átálláskor!

 

Négyezer x pontot hozott át nekem, szépen szerepel is az Erste Netbankban, mint áthozat.


ERSTE FURCSASÁGAI:
1.) ERSTE HIRNÖK SMS  percre pontosan kb. jól közli a még költhető pénzt. és közölte a fordulónapi költhetőt is, A fizetendőt NEM. Amúgy néha kimarad pl. havi zárás eseményeinél és véletlenül máskor is!

 

Valóban fordítva működik, mint a Citi, de havi záránál van "fennálló tartozás" rovat, ami annyi, mint a visszafizetendő.


2.) ERSTE HIRNÖK E-mail szintén pontos, de szintén kimarad néha és máskor, mint az SMS.

 

Ersténél nem kapok SMS-t, Citi-nél volt, általában gyorsabban jött meg, mint az SMS.


3.) ERSTE NETBANK = TOTÁL KÁOSZ = Számviteli törvény szerint a könyveléskor realizálódik (adózás szempontjából) az eseménysor = tehát a befizetések rendre 1 napot minimum késnek addig ne vásárolj, mert túllépheted a kereted és büntetés vár rád pedig benn van a pénzed rá!

 

Erste Netbanknak semmi köze a könyveléshez. Citinél is megjelent aznap az átutalt törlesztés, könyvelésre napzáráskor került (aznapi értéknappal, nem következővel) - Erste esetén még várnom kell, mert még csak egy fordulóm volt, most kell majd fizetnem először.


3.a.) Az egyenleget semmilyen formában sem közlik! Citi sem tette...

 

Minden ott van a számlaadatoknál


3.b.) A MAX-os hozamokat sem közlik sehol sem. Citi sem tette, de kiszámpolható volt.

 

Ebben pl. sokkal jobb, mint a Citi, mert ott kb. csak becsülni lehetett (kivéve a kiemelt partnereket, mert azok a kivonaton külön soron szerepeltek) - Erste esetén a bankkártyás menüben van a tételes elszámolás, ami az én esetemben működik is.


3.c.) A MAX-os 4%-os cégek (3-6)-szor drágábbak, mint a maszek azonosat árusítók. NEM ÉRI MEG!

 

Ez itt valóban nem értelmezhető, mert csak kategória van, konkrét cégek nincsenek.


4.) AZ ÉLELMISZER 1% AMI A CITI-nél 3% VOLT ! Nehogy már ne járjunk rosszabbul.

 

Ezzel egyetértek, ami nekem inkább piszkálja a csőröm, az a költési korlát (korlátlan vs. 250e Ft).

 

5.) A CITI HITEL THM-et az ERSTE HITEL THM csak 250EFt feletti igazolt jövedelemnél képes ALUL MÚLNI!

 

Ez nem érdekel általában, határidőre fizetek, azzal meg tisztában vagyok, hogy ha mégsem tenném, akkor mindegy melyik hitelkártya kibocsájtó, bőven 20-30% fölötti a THM.

 

Ha kihagytam valamit, azok nálam nem láthatók még.

Előzmény: Hapo (8056)