rferi Creative Commons License 2017.02.24 0 0 134168

Én már túl vagyok egy tetőn, de az sokkal kisebb volt (4,5x9), azt kompletten ledobtuk, igaz, az fafödémmel együtt ment és jött.

Ez ötven éves, negyed gömbfák, és megy róla minden, lécezés és fedélszék is, ez tuti.

Szóval nem az a kérdés, hogy mi megy, hanem hogy mikor és hogyan.

Egyben az egészet nem lehet ledobni, objektív okok miatt. Ezzel ne is foglalkozzunk.

Pár éve egyik oldalon felújítottam a lécezést - egyedül. 4 nap alatt meg voltam vele, ennyi nyitott idő nyáron belefér. De sajnos ahogy haladnék tovább, látom, hogy inkább kéne cserélni az egészet. Ha most nem csinálom meg, később már nem lesz hozzá erőm, pedig az idő nem nekem dolgozik.

Azt felmértem, hogy ha a sarokszarufák megvolnának, akkor az azokra támaszkodó rövidebbeket a lécezés cseréjekor pikkpakk lehetne cserélni. Szóval szó szerint sarkalatos pont a sarokszarufa cseréje.

A fedélszéket ahogy elnéztem könnyen tudom cserélni, mert kiváltom elébb egy másikkal, majd visszaépítek az eredeti helyre egy újat.

A gerincet adó 3 pár szarufával sincs különösebb probléma, azt kicserélem egyszerre, mert csak egymáshoz támaszkodnak, az is megvan gyorsan.

Szóval egy problémám van csak: a sarok.

Előzmény: generátoros (134165)