Herqles Creative Commons License 2017.02.23 0 0 14293

Sziasztok! Szeptember óta van 6 fürj tyúkom meg 2 kakasom. Tavaly tavaszi kelésűek. Kint teleltek, egy régi nagy de jó állapotú kaptár elé építettem tágas kifutót, amik között egy kb. 12 cm-es kerek lyuk az átjáró. Ja és az egész kb 40 cm magas lábakon áll. Nagyon szeretik, ha fúj a szél és hideg van behúzódnak a kaptárba, amiben faforgács van, ha pedig jó az idő kiülnek napozni. Nagyon nyugodtak, néha szinte kézzel kell odébb tennem őket, amikor takarítok náluk.  Mindenhol azt olvasom, hogy télen tojásszünet van, ezért kérdezem, hogy normális-e, hogy nekem november óta hetente néha 1-1, mostanában (február eleje óta) pedig minden nap van 2 tojásom? Illetve kérdezem, hogy idén mennyire fognak nekem tojni, mert van ahol azt olvasom, hogy több évig lehet tartani őket, valahol meg azt írják, hogy csak első évben tojnak rendesen? Egyebeket még nem kérdezek, mert elkezdtem olvasni a témát, de eltart, mire ennyin átrágom magam... :-)

Még annyi, hogy télen baromfi nevelő tápot kevertem felesben saját termelésű és darálású búza-kukorica-tritikálé darával, amihez szoktam venni (kedvesség gyanánt) egy kis kölest, fénymagot, meg repcét. Mostanában kaptak még baromfi tojótápot hozzá. Emellett hetente egyszer kapnak 1/8 almaecetes vizet.