GPS Creative Commons License 2017.02.21 0 0 133906

 

Hehe, ugyanez autószalonban :-)))

 

- Jónapot, ez a típus kéne nekem, ezekkel az extrákkal, kiszámolná mennyi úgy a vége, ha kérhetem

- Azonnal, egy pillanatocska, máris beütöm...és ime, tessék parancsolni, 4 millió 447.681 forintocska lesz.

- Rendben, akkor ítt vannak az adataim, írjuk is meg a megrendelőt

- Semmi akadálya, de milyen hitelkonstrukciót szeretne?

- ????

- Mert ugye itt van Daylight Robbery bank nagyon jó ajánlata, ez kérem egy rekurzív, redundáns, limitált futamidejű...

- Uram, nem érdekelnek a hitelek

- Jó, látom ön ért hozzá, akkor önnek inkább a United Swindler bank konstrukcióját ajánlanám, ez derivatívan  transzponált megoldás - ennél jobbat tényleg nem talál a piacon, ezt most csak magának mondom.

- De uram, semmilyen hitel nem érdekel.

- Hogyhogy? Hát akkor hogy akarja megvenni az autót?

- Például úgy, hogy helyben kifizetem. Készpénzben. Itt a pénz a táskában, 5 millió, mutassam meg?

- Isten ments, ne is lássam, még megtudják a főnökök.

- De miért akkora baj az maguknál, ha valaki kifizetné helyben és egészben amit vásárol?

- Uram, ez egy autószalon, mi több, egy márkakereskedés. Ez nem egy murvás, városszéli autópiac, ahol táskából fizetnek.

- Rendben, át is utalhatom a számlájukra, ha maguknak ennyire büdös a készpénz.

- Uhh, megkönnyebültem. Akkor az önrészt átutalja, a többiről meg itt a hitelszerződés, a jobbik fajta.

- Hányszor mondjam már el, hogy egyáltalán nem kell hitel - egyben akarom fizetni.

- Ajjaj, akkor van egy kis baj.

- ???

- Tudja, ha nem vesz fel hitelt - akkor nem ennyi az ár. Akkor azt újra kell számoljam, de előre szólok, drágább lesz mint az előbb volt.

- Maguk nem örülnek annak, ha egyben kapják a pénzt és nem kell évekig szarakodni a vevővel?

- Mi így sem szarakodunk, a bank másnap ideborítja a pénzt - innentől már az ő meccsük lesz - magával.

- És akkor miért nem jó az, ha én borítom be ugyanazt a pénzt maguknak?

- Mert maga nem fizeti ki nekünk azt a nem kevés jutalékot - amit a bank fizet nekünk a hitelközvetítésért, teccik tudni?

.

Előzmény: Lackó_9 (133896)