bovista72 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 131467

Szia heyderia.

 

Ezt a cikket nem ismertem, köszönöm. Csípem a német precizitással összeszedett cuccokat. A Cortinariusokban leledző antrakinon származékokról tudtam. Ezek manapság mint alternatív gyapjú színezékek örvendenek népszerűségnek (pedig sok más szempontból is érdekes molekulák), eleddig főként az orelanin bipiridil típusú toxinokról voltak hírhedtek a pókhálósok.

Nekem is jó néhány cikkem van beharvesztálva különböző periodikákból (leginkább kémiai ihletésű irományokból). Gyakorlatilag egy-egy fajban található színanyagokat leíró írásokat magába foglaló gyűjteményem van. Láttam már Új-zélandról és Ausztráliából leírt pókhálós gombákkal kapcsolatosan fogant másodlagos metabolitokat tartalmazó összefoglalókat. Nem nagyon foglalkoztam velük, nekem a hazaiak is rejtélyek… Leginkább azokat a cikkeket gyűjtöm (legyenek azok számomra egzotikus földrajzi helyről valók is) amik nálunk is előbukkanhatnak. Csak nem régiben próbáltam rá, hogy speciálisan mikológiával foglalkozó periodikák hasábjait is érdemes ezen ügyben zaklatni (Persoonia, Mycotaxon, ezeket találtam ahol érdemi írásokra bukkantam, biztosan vannak mások is). Remek német összefoglalót már én is találtam nedűgombákkal kapcsolatosan. A továbbiakban is örömömre szolgál, ha ezen irányú találatok helyeit megosztod velem.

üdv.: Bovista72

Előzmény: heyderia (131436)