elemző999 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 10176

"Ez szintiszta és mellesleg  sehová se vezető jogászkodás."

Természetesen az, hiszen a fickó sem udja mit csináljon, ezért kérdezte.

A sokszor totálisan baromság törvények miatt (még a bírók is elismerik néha: "igaz hogy a törvény hülyeség, de nekem ezt kell alkalmaznom" - Volt ilyen nekem is.

 

De a törvényekkel nem lehet aktuálisan mit kezdeni.

 

Ahogy írod is a termék bevizsgált minősített és használható.

 

Azt azért nem gondolnám hogy egy füstcső felhelyezése miatt "orvost" kell hívni három diplomával.

 

Az is tény hogy a füstcső felhelyezése is elcseszhető ha nagyon hülye valaki, de ez már egyéni gondatlanság, nem műszaki előírás, hiszen hiába helyezi fel a BME tanszékvezetője helyesen ha Pista bácsi részegen megtolja egy kicsit és máris jön ki a füst, aztán beszállnak Charon ladikjába a mamával.

A kérdés tehát az, hogy

1. mi köze van a szépen kialakított kandalló burkolatnak a fűtéshez? (Semmi) és

2. minek a végzettség ha egy minősített CE, stb. késztermékre dugják rá nagy- nagy szakértelemmel a szintén CE, stb. minősített saválló szuper kémény csövet. Azután tűűz.

3. Ki adna itt papírt kinek, a bolti papírok megvannak. A beépítés meg más történet.

4. Elvileg tehát a kandallót üzembehelyezők (barkácsszakik) munkanélkülivé tehetik a kályhásokat ha ügyesek??.

Szerintem nem kell semmi. Mert nincs mit kérni tőlük. A favágó baltához, láncfűrészhez  sem kell jogosítvány, meg fegyverviselési engedély, pedig levághatod a lábad vele simán.

A kémény állapota az meg egy másik kérdés, szintén gondatlanság és a kéményseprő megítélése és papírja kell ahoz is. Az meg olyan hogy nálam 10 éve nem is láttam kéményseprőt soha, azt sem tudom ki az. Ellenőrzöm én de nincs mit, mert végig saválló az egész, szigetelve, és nincs benne semmi az ég világon (látom tükörrel).

 

Előzmény: a tömeg az tömeg (10175)