Törölt nick Creative Commons License 2017.02.14 0 0 53392

Sziasztok!

 

Adott egy 110 literes társas akvárium jelenleg 2 vitorlással, 3 guppival, 3 serpával és 1 mollyval. A helyzet a következő.

Az akvárium Sera 400 UV-val van szűrve. December óta működik az akvárium, de az almúlt héten tisztítás céljából szétszedtem a külső szűrőt, de láttam, hogy a kerámia ugyan olyan mint volt. Amit tudni kell a kerámiáról, hogy egy Zalaegerszegi kereskedésből vettem, kimérve de abszolút nem lyukacsos (mint amilyennek pl. a sera siporaxot látom youtube videókon) és rendkívül nehéz is, szóval ez tömör anyag lyukkal a közepén. Elképzelhető, hogy ezért nem lakták be a baktériumok? Sera filter biostarttal is be volt locsova mind a két kiló belőle röviddel a beüzemelés után, de ez se használt neki. Arra gondolván, hogy ugye amiért szidják is sokan ezt a szűrőt, hogy fordítottan működik mint az összes többi gyártóé, talán visszafogja a sok szivacs és perlon a vízforgást, és most egy kicsit megritkítottam a szűrőanyagot benne. Eddig úgy volt, hogy az alsó két tálcába alul sűrű szivacs kb 1,5 centis rajta a kerámiahenger, majd a 3. tálcán 2x1,5 centi ugyan ebből a szivacsból, majd a legfelsőn 2x2 centi perlon. most a hengerek alól kivettem a szivacsot plusz a felső két tálcából is 1-1 szivacsot illetve perlont. De így meg sok kosz jön vissza ahogy megfigyeltem, szóval ez így nem jó. Mit javasoltok? Dobjam ki belőle és menjen bele siporax?