Tamasocd99 Creative Commons License 2017.02.07 0 1 6349

Sziasztok!:) 

 

17 éves gimnazista srác vagyok, Tamásnak hívnak és OCD-től szenvedek. A kényszerbetegséget 2 hónappal ezelőtt diagnosztizálta egy pszichiáter. Agresszív gondolatok gyötörtek. Láttam a "lelki szemeimmel", ahogy leszúrom szeretteimet. Volt, hogy ellenőriztem is reggel, hogy nem tettem-e meg mégis. Nagyon szorongtam, majdnem szétrobbant a fejem is és még szédülés is jelentkezett a legrosszabb pillanataimban. Továbbá rettentően félek a betegségektől, sőt képes vagyok magamra vetíteni a tüneteket és erős szorongást megélni ezáltal. Néhány éve a homoszexualitástól való félelem gyötört, az a gondolat kapott el, hogy mi van ha vonzódok a férfiakhoz és emiatt nagyon befordultam és szorongtam. Azzal próbáltam átbillenni ezen, hogy megpróbáltam elmagyarázni magamnak, hogy márpedig én nem érzek semmiféle vonzalmat egy férfi iránt sem. Aztán beleszerettem egy lányba és elmúlt a szorongás. Ezek a leggyötrőbb kényszergondolataim, de vannak ezenkívül még ruminációim is, amik úgynevezett "kérődző" gondolatok, tehát vissza-vissza térnek és a beteg rágódik rajtuk, pedig tulajdonképpen irracionálisak. Ilyen legerősebb ruminációm az, hogy a körülöttem élő emberek és úgy egyben az egész világ nem valódi. Van amikor a rágódás olyan mértékű, hogy akaratlanul is tovább gondolom. Pl.: "Nem valódi a világ, talán képzelem. ""Nem valódi emberek, minek beszélek velük."Ezek számomra még félelmetesebbek, mint a kényszergondolatok, mert ezek közelebb vannak az egészséges pszichológiához, tehát ezen eltöprenghet bárki, de csak egy kényszerbeteg rágódik és szorong tőle. A kényszergondolatot lezárhatjuk egyszerű gondolat-STOP-pal is pl.: "Nem bántom a tesómat, mert az értékeim nagyon fontosak és védem őket és amúgy is képtelen lennék ilyen cselekedetekre. Állj gondolat!" Ez be szokott jönni. :) Vagy elképzelem mélyen a gondolatot, de attól mindig kikönnyezek. Amúgy 200 mg sertralin-t szedek napi szinten, meg a rumináció ellen kezdek most nagyon kis adagban egy másik gyógyszert is szedni. Azért javulást érzek most már. Nagyon nagy fájdalmat okoz a betegség, foggal-körömmel kapaszkodok a szeretteimbe és ők zömmel támogatnak is. Nagy félelmem, hogy skizofrén leszek. :/  Na de minden jót! Erőt és egészséget! Jobbulást a mentális nyavalyákkal küszködőknek! Aki szeretne velem beszélgetni, az írjon és akkor megtárgyalhatunk bármi betegséggel kapcsolatos dolgot! :))))