ádibébi Creative Commons License 2017.02.07 0 0 120315

Az létezhet, hogy van szemed. Az is, hogy laikus vagy. Az is, hogy látsz vele, sőt, az is, hogy mindkettővel! És az is, hogy a víz úgy sziszeg el, hogy nem hagy a szemed számára se átható, se látható nyomot. Olyan viszont egyszerűen nem létezhetik, hogy a szemed a saját laicitása miatt nem látja a vizet!

 

No de kérem szépen, hát ez teljes képtelenség lenne!! A szem ne azért láthassa a vizet, mert nem laikus! Hát nóórmááális? Hát akkor csak profi szem lássa a vizet? Hát mennyire pórul járnának a emberek nagy többsége a világban, kérem! Nem tudnának még egy pocsolyát se rendesen kikerülni, a képzetlen szemükkel! Még a saját fürdőszobájukban is milyen bizonytalanságba taszítódnának, hogy akkor most megnyitották-e a csapot vagy nem nyitották meg. Aztán meg hogy elzárták-e, vagy nem zárták-e el. Aztán meg hogy meglepődnének, ha mégis vizes lenne a kezük! Nem kérem, ez teljes képtelenség. Besenyő V. L. Sz. T. L. István, azaz Besenyő, a Vizet Laikus Szemmel Tökéletesen Látó István, aki vagyok, kerek-perec megmondom kérem: a szem a vizet lássa mindenkor! Nem kell itt kérem alkudozni, hogy akkor most csak a képzett szeműek lássák a vizet. Hát menjen a szemem iskolába? De hát hogy viszem el oda, kérem??! Reggel tegyem fel a metróra, aztán majdcsak odatalál? És ha koszos lesz útközben, vagy esetleg egy kutya összenyalogatja? Akkor hogy teszem vissza a helyére este? Mossam meg a csapban? De hát azt se látnám, hogy megnyitottam-e már a vizet. Még a végén legurulna a lefolyóba! A Margitot meg nem kérhetem meg erre. Hiszen neki még pótszem is kell a látáshoz, és még úgy is rémeseket lát! És őrá amúgy sem bíznék ilyesmit. Nem olyan megbízható fajta. Szóval látják kérem, ez teljes képtelenség!

Előzmény: tewe001 (120304)