halmoore Creative Commons License 2017.02.06 0 0 90686

Igen, így van tényleg írtál utólag is köszönöm!! Ne haragudj, hogy nem írtam vissza,megfogadtam a tanácsod csak nem jeleztem vissza köszönöm még egyszer a segítséget !! Az írásaidból ítélve egyébként is hozzáértőnek tartalak! :-) Persze vannak még itt páran (már ne vedd sértésnek)!!!!! ;-)

Szóval nem igazán jó az 1,2 bar.  Nem a rendszer nyomás beállításával van a problémám, hanem azzal, hogy tanácsotokra megemeltem az alapnyomást  1,6 bar. Nyoma sincs a levegősödésnek azonban ha felfűtöm a rendszert 2-2,5 környékén van. Csak azt szerettem volna hogy az 1,2 induló nyomáson is úgy dolgozzon mint most. Elviekben ahogy itt olvasgattam 1,0-1,2 elégnek kellene lenni A tartály a pincében. A legmagasabb radiátor és közötte 3,5-4 m-re van. Azt nem értem, hogy ha nem is 0,4 veszem alapul hanem (0,5 +0,3) számolva 0,8 a levegő oldal töltött nyomása a víz oldalt 1,2 engedtem így lett összenyitva 0,8. Ezt még én vízzel feltöltöttem 1,2 -re miért levegősödik?? Jelenleg úgy néz ki, hogy az 1,5-1,6 szereti a rendszerem a szakirodalomban "meghatározottak" ellenére.  Jelenlegi nyomást úgy állítottam be, hogy a levegőt 1,5-re a vízoldalt 1,8-ra töltöttem. Így van most 1,6-on. Az nem tom számít e, hogy a tágulásim igazából 300 l-es hidrofor volt, csak megsérült a benne lévő gumizsák így ingyen elhozható volt. Természetesen rendeltem bele típusának megfelelő  "gumizsákot"! Az egyik ismerősömnek is ilyen van a rendszerben fűtésszerelő csinálta neki semmi baja vele. Az ő alapnyomása is 1,2 és nem levegősödi sehol!!  Kicsit hosszúra sikerült, xorry!      

Előzmény: Kapocska (90675)