APT Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162215

Érdekes kérdés ez. Valószínűleg a megközelítési irányaink mások. Vannak egyfelől ugyebár a "kínálati árak", mennyiért lehet látni a neten, mennyiért hirdetnek.

Hozzám meg ismerősök hozzák a DJ-ket, hogy pofozzam helyre őket, és akkor kerül szóba, hogy "mibe is fájt". Innen megközelítve én bizony azt látom, hogy azokat a vintage (3035-ös és korábbi, 1570, 1560) DJ, Date órákat - amelyeket végül meg is vettek, el is adtak, tehát gazdát is cseréltek, bizony rendre ebben az árszegmensben kell keresgélni. Hogy aztán sokan mennyiért kínálják a végül soha el nem adott óráikat - ezzel én már nem nagyon foglalkozom, nem találkozom velük...

 

Azt látom, hogy a hazai piacon és egy átlagos eladónak (tehát nem egy különös presztízzsel bíró "menő" galériának stb..) azért az összegért, amit sokak szerint az adott óra "ér" - egyszerűen nem lehet eladni semmit, annyiért nem veszik meg. Az ebay is érdekes történet, mert átlagos dolgokkal nincs gond, de igényesebb, drágább holminál megint visszaköszön az, hogy "nem neves", sok és kifogástalan visszajelzéssel sem rendelkező, mellesleg "nem megfelelő lokalizációjú" eladó lehetőségei egészen mások, mint egy jól bejáratott brit, német, svéd, USA-beli eladónak. Mostanság például picit rákattantam a Seiko Grand Quartzokra, vettem is zsinórba négy mindenfélét, thaiföldi, olasz meg japán eladóktól - és azt látom, hogy a japánnál volt "verekedés", az ár is elment rendesen, a többinél potom árakon hoztam el a cuccot (mellesleg meg is kaptam, hibátlanul, nem volt vele gond!) - mert jól láthatóan nincs bizalom. Az olasztól, meg ukrántól-orosztól nem veszik meg az árut, nagyon sokan meg sem nézik, eleve kizárják akár még a szűrésből is...

Persze, egy több ezer eurós óránál ez valahol még érthető is, hiszen ha valami közbejön, hibás, kamu vagy semmilyen árut kap az ember - akkor jóformán kilátástalan érvényesíteni a jogainkat. Viszont ebből megint az következik, hogy ha el akarod adni az egy szál Rolexedet, akkor jó eséllyel csak olyan vevőt találsz rá, aki személyesen is meg akarja nézni, alkalmasint meg akarja vizsgáltatni (teljesen érthető valahol a dolog), ergo igenis hazai vevő lesz, a hazai piac lehetőségeivel - nem lesz tolongás sem, és az összes szakértő által bemondott, egyébként valahol jogos 2-2500 euró ellenére a végén fogcsikorgatva fogod odaadni 450e jó magyar HUF-ért az órát, annak az egy szál vevőnek, aki hajlandó érte ennyit meg is adni...

Előzmény: fz (162210)