kormi07 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 90542

Kapocs, C20NE, Vajk

 

Köszi mindenkinek.

 

A fűtőkörbe nem nagyon akarnám bekötni fixre/fél napra, mert ha a fűtés megy, akkor 40 fok a kazán előremenője, ha hmv készítés, akkor 80, nem tudom a 40-nel mit tudnék rajta melegíteni, segítene-e a gázfogyás mérséklésében.

A hőcserélő valóban kicsi, kb. 4,5 méter 15-ös rézcső van benne, az 0,2m2 körüli felület.

 

15-ös rézcsőből letekerni 1 m2-t, az érdekes lehet, 75mm középátmérővel számolva ~85 menet kéne hozzá, az légrés nélkül is 128cm magas szimpla spirál lenne:-)

 

Gondolkoztam már azon is, hogy csinálok egy rétegtárolót belőle, csak akkor lemezes hőcserélő+hmv szivattyú kéne hozzá, még ötvenezerért, nem biztos, hogy kísérletezni beáldozok ennyi pénzt.

 

Első próbálkozásra szerintem szét fogom húzni a spirált hosszában, hogy legalább 4-5mm hely legyen a menetek között, és megdöntöm mondjuk függőlegeshez képest 30 fokban, hogy ne egymás felett legyenek a csövek, hanem eltolva, ezzel is segítve a gravitációs áramlását a víznek.(aztán vagy bejön, vagy nem, de legalább nem került sokba)

 

C20NE

 

Próbáltam lassabra venni az áramlást, lassult a felfűtési idő, mivel nagyobb szakasza lett a spirálnak hidegebb, és így a teljesítménye kisebb, legalábbis gondolom én.

Előzmény: Kapocska (90493)