GTI100 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 1228

Pont Sony tv-vel foglalkozó topicot nem találtam, de tudom, hogy itt van sok a tévékhez jól értő profi szakember, ezért itt kérek segítséget. Kaptam osztrák ismerősöktől egy SONY  KDL20S2020 tv-t.

Magyar nyelvű használati útmutatót is találtam hozzá itt:

http://v.manualretriever.com/lect.php?ID=2794209&lg=V&h=d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e&src=15

 

Rádugtam egy sima lepke antennát, amivel egyébként set top boxon keresztül bejönnek egy régi tévére a szabadon fogható adók.

Ez a SONY, Digitális tv, DVB-T jel rajta van el is kezdtem beállítani, ami eleinte jól ment. Nyelv, ország Magyar ok. Elindult az automatikus hangolás, kiírta, hogy talált 60 szolgáltatást. Utána magától folytatódott a csatorna keresés, itt már gyanús volt hogy 0 csatornát talált. Ennek ellenére végig lehet kattintgatni kb. 60 csatornát, szépen ki is írja, hogy pld. RTL vagy TV2 de sajnos azt is hogy: A választott program nem elérhető.  Hang sincs kép sincs csak ez a felirat. Ugyanakkor például az RTL-nél vagy a TV2-nél ahol kiírja, hogy nem elérhető, ha átváltok teletextre az rendesen bejön. A DunaWorld az egyetlen csatorna ahol hang és programismertető felirat van de kép ott sincs. Furcsa nekem továbbá az is hogy a szabadon fogható adók közül csak az RTL, TV2 és DunaWorld jelenik, meg mint felirat az M1, M2 Duna még feliratként se.

 

Mit lehet akkor ezzel a tévével így kezdeni?

Kell ehhez is egy set top boksz? Ha lehet azt nagyon szívesen kihagynám.

 

A válaszokat, tanácsokat köszönöm előre is.