TrOn Creative Commons License 2017.01.26 0 0 132317

Sziasztok,

 

A jövő heti Lidl akcióban szereplő gérvágó (PKS-1500 A1) van nekem is, tavaly februárban vettem, írtam is róla a 111388-as hozzászólásban. Annyival egészíteném ki az ott leírtakat, hogy a pengét védő műanyag burkolat kb. egy hét használat után széttört, a lézer talán egy hónap múlva követte. Nyilván ha minden előírást betartva, minden egyes vágandó munkadarabot rögzítettem volna, akkor ez nem (vagy csak később) következik be. Pontosságról nem tudok nyilatkozni, mivel nem asztalos jellegű munkához használtam, hanem ács jellegűhöz (meg ágdarabolásra, ez lett a burkolat és a lézer veszte), ahhoz elegendő a pontossága. 5 cm x 10 cm keresztmetszetnél nem nagyobb munkadarabokhoz használható. Füldugó, vagy egyéb hallásvédő eszköz használata elengedhetetlen. Szokott lenni a Lidlben egy másik modell is, ami ugyan drágább (30 000 Ft-ra emlékszem), de kicsit jobb minőségűnek tűnik, és a sínes kivitelnek köszönhetően szélesebb anyagokhoz is használható: PZKS-1500 A1 Ha akkor ezt tudtam volna, akkor nem vettem volna meg a PKS-t, megvártam volna a PZKS-t.

Előzmény: neduddgi(én) (132280)