vanda62 Creative Commons License 2017.01.15 0 0 4025

2010 szeptember elején feladtam a hiábavaló küzdelmet, amit a sztrókos anyám szellemileg, testileg egyre pusztuló roncsának életben tartásáért folytattam, és megkértem a nővéremet, hogy vegye magához, vagy adjuk intézetbe, de én tovább nem tudom csinálni. Egyikünknek meg kell halni, és ha már választhatok, akkor inkább ő, mint én. Szeptember 30-án a nőverem egy kollégájával bepakolta anyámat, és elvitte magával, ahogy várni lehetett, anyám nem élte túl, 2011 február 15. napján meghalt. Áprilisban a húsvéti nagytakarítás után a férjemmel ültünk a tisztára suvickolt lakásban, amikor azt mondta, mi lenne, ha kutya ezután kiköltözne az udvarra. Pumukli örült is a lehetőségnek, örömmel szaladgált az udvaron, bevackolta magát a tornác alá, nem is volt más baj, minthogy nem tudtuk őrizni az erényeit, és egy napon amikor éppen giro nézőben voltam Pesten a fórumtársakkal, tizenkét kiskutyát ellet egy bokor alá ásott lyukba. Elborzadva néztem a rengeteg keverék kutyát, már az anyjuk is annyira keverék, hogy egyik füle feláll, mint a német juhászé, a másik visszabicsaklik, mint a skót juhászé. Nem volt mit tenni, ennyit a Pum-Pum nem tud felnevelni, ha mégis, kinek kellene ennyi keverék kutya. Összecsomagoltam őket egy dobozba, elvittem egy állatkórházba, ahol vállalták az elaltatást, de ígéretemet vették, hogy sterilizáltatom a kutyát. Így is történt, júliusban azzal adták ki a műtét után Pumuklit, hogy ne melegedjen föl, ne hűljön le, és ne ázzon meg. Mivel július volt, hol hőség volt, hol zivatar, két hetet töltött szegény a garázsban, felváltva őriztük, hogy tudjon enni, inni a gallérban, és hogy ne legyen egyedül. Azóta is azt hiszi, hogy a garázs a ház egyetlen biztos pontja, ezért vihar és petárdázás esetén mindig oda kéredzkedik be. Egyébként kint él az udvaron, olyannyira, hogy az utcánkról készült google térképre is rákerült, ahogy büszkén fekszik a szépen ácsolt házikója előtt, bár a szép vörös feje kivan kockázva a személyiségi jogai védelmében. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=QvXpEb_YWzI

Bruce és a vörös hajú némber