direct10 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 4788

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Hónapok óta szenvedek különböző helyeken fellépő izületi fájdalmaktól. Rengeteg vérvizsgálaton vagyok túl,  minden értékem jó. Egyszer volt az ANA a határérteken, 1 hónapos kontroll után már lement a határérték alá. A vérvétel Chlamidia Pneumoniae fertőzést mutatott ki, amire 25 napig Doxycyclint szedtem, de az antibiotikumos kezelés utáni vérvételen csak minimális változás volt a baktérium számban, még így is bőven a határérték felett van. Sosem voltak bedagadva az izületeim, nem is voltak pirosak. Csak fájnak, általában másnapra elmúlik és pár napig vagy nem fáj semmi, vagy épp másik izület fáj. Pikkelysömöröm van. Idáig 2 reumatológusnál jártam, az egyik szerint fertőzéses és pikkelysömörös arthritisem van. A másik doki szerint nincs arthritisem és a Chlamidia Pneumoniae nem okoz izületi fájdalmakat, csak tüdőgyulladást. Szerintetek létezik olyan, hogy vkinek úgy van autoimmun eredetű pikkelysömörös arthritise, hogy nincsenek megduzzadva az izületek? Ha már pikkelysömöröm van, akkor biztos hogy az izületi fájdalmakat a pikkelysömörös arthritis okozza. Bázisterápiát még nem kezdte el az a doki, aki szerint beteg vagyok, most csak Prednisolont szedek rá. Elvileg február elejen kell visszamennem és akkor kezdjük a bázisterápiát. Most nem tudom melyik dokinak higgyek, mert ha tényleg nincs bajom, akkor nem szeretném fölöslegesen gyengíteni az immunrendszeremet. De ha meg tényleg autoimmun eredetű a dolog, nem szeretném, hogy rosszabbodjon az állapotom...