[nexus] Creative Commons License 2017.01.08 0 0 19915

Sziasztok!

 

Évek óta nem jártam erre. Nekem is volt Fiestám évekig (fórumoztam is itt elég sokáig) Egy 1.4-es TDcI 2006-os.

Már rég óta nincsen meg de amíg megvolt addig nagyon szerettem.

Most lenne pár kérdésem. Karácsony előtt került a családhoz egy 2007-es (szintén dízel) 1.4-es Fiesta. Jó vétel volt, mert nagyon keveset használták, idős tulaj, és végig garázsban is tartották nem az utcán. Családi házban lakott az előző tulaj, aki egyben az első tulajdonos is volt. Mi lettünk a másodikak. Összesen  46 ezer van benne, tutira mert vezetett és magyar szervizkönyves.

Ezen gyárilag (nekem is ezzel a mérettel volt) 175/65 R14-es gumik vannak jelenleg is. Másik méretet tennénk majd rá. Vagy 185/60 R14 vagy 185/55 R15 méretben. Ezek a váltóméretei a gyárinak. Nem okoz gondot ez a méret az autó menet tulajdonságaiban?  Gondolok itt például ilyenre, hogy vezetésben esetleg túl pattogós lesz az autó?  Már csak azért is kérdezem, mert eleve eléggé keményre hangolt a futóműve a fiestáknak és a peresebb gumikkal talán még kevésbé fog rugózni. Alacsonyabb lesz a rugózatlan levegő tömeg.