tisztavíz_ Creative Commons License 2017.01.01 0 0 13994

Majdnem minden dobozom kész (eddig 12db, 3 féle).

 

A Geltex 115g-os anyagot bevonóanyagnak még csúfolni is erős túlzás. Még egy sík lap bevonására sem alkalmas. Magára tekeredik a ragasztótól és összekeni saját magát is ragasztóval. Ha megfogom a másik végét, hogy ne tudjon tekeredni, nem tudom egy kézzel illeszteni, mert a sarkok, aminél illeszteni lehetne "eltűnnek" (felpöndörödnek). Ha két sarkát odaillesztem az már túl nagy távolság ahhoz, hogy a gyűrődéseket ki lehessen simítani utána (egy könyvborító méretnél is). Ha feszítem, megnyúlik, mégjobban gyűrődik. Teljesen mindegy melyiket kenem, a papírt vagy a lemezt. Egy dobozon nem lehet körbevinni, mert ha még egy oldalra sikerül is felkasírozni, az élnél begyűrődik, onnan már tovább nem lehet vinni. Már van egy kis gyakorlatom, de a ma készült dobozok borzalmasak lettek (gyűrődés gyűrődés hátán), több egész ívnyi hulladékot generáltam. Úgy néz ki prégeléstől is függ, mert volt amelyik jobb volt, de elegem lett ebből a papírból. A tapéta ehhez képest nagyon jó anyag.

 

Tudja valaki hány grammos az átlag tapéta? Tapétához hasonló vastagságú tekercses kivitelű bevonóanyag létezik? A tapéta kiegyenesedik a ragasztótól és nagyon jó vele dolgozni.

 

Ha valakit érdekel, beszerzési áron odaadnám a maradék egész íveket (az áru helye Sopron vagy Posta).