mtb Creative Commons License 2017.01.01 0 0 52375

BUÉK!

 

Zserzseli és Csermanek összegzését olvasva én is kedvet kaptam hozzá, persze nálam jóval szerényebb számadatok fognak szerepelni. Ők mindketten jelentős távot és szintet teljesítettek 2016-ban, ezért minden elismerésem nekik.

 

Nálam ez így néz ki:

 

Összes megtett táv: 2677 km  (kb. 2000 km síkon, 677 km hegyekben)

Összes szintemelkedés: kb. 25000 m

 

Ez tudom, hogy elég vérszegénynek tűnik, azonban ennek ellenére is eredményesnek ítélem a 2016-os futóévemet. 2015 utolsó pár hónapjában szinte alig futottam valamit, az okokat akkor leírtam. Januárban kezdtem összeszedni magam, a Téli Mátra XL zsinórban tizedik teljesítése volt a start. Egyrészt a hosszabb kihagyásnak, másrészt az Altra Paradigm cipő használatának tudom be, hogy a több éve tartó sarokcsont-fájdalmam egyszer csak elmúlt. Eddig sem erőltettem a hosszabb versenyeket, de 2016-ra ez még jobban igaz volt: a Piros 85 volt a leghosszabb. Több rövidebb versenyen vettem részt, 30-40 km körül, szerencsés esetekben még az abszolút dobogóra is felkerültem. 2007 óta futok terepen, de tavaly indultam először 2000 méter feletti magasságokban rendezett versenyen (Glockner Trail 50 km - ha valakit érdekel, írtam róla egy képes beszámolót). Ez megerősített abban, hogy nem sok keresnivalóm van ezeken a helyeken, persze évente 1-2 ilyen még belefér, de az UTMB és társai továbbra sem tudták felkelteni az érdeklődésemet, annak ellenére, hogy fantasztikusan szépek azok a helyek. Én továbbra is inkább futni szeretek, ilyen kevés szinttel a hátam mögött talán érthető, hogy nem bírom a hosszú, meredek, gyaloglós emelkedőket. Lassan az ötvenhez közeledve mindössze annyiban reménykedek, hogy a makacs sérülések, vagy betegségek el fognak kerülni, és a jelenlegi formámat még egy darabig tudom tartani, ebből a viszonylag kis mennyiségű futásból.

 

2016-ban az alábbi rendezvényeken vettem részt:

 

Téli Mátra XL    40 km

Bükki FUN RUN 35 km

Pilis-Vörös-Vár terepfutás 39 km (absz. 2.hely)

VTM Ultra 50 km

Nagyerdei Terep Maraton Debrecen (tavasz) 42 km (absz. 2.hely)

UTH 55  55 km

Kékes csúcsfutás 11,6 km

Kaptárkövek Trail 28 km

Eged-hegyi terepfutás 30 km (absz. 1.hely)

Mátra 30  30 km

Glockner Trail 50 km42 km

Hargita Trail  42 km

Nagyerdei Terep Maraton Debrecen (ősz) 42 km  (absz. 1.hely)

Less Nándor 65 km

Piros 85  85 km

Mikulásfutás Balmazújváros 14 km

Tortúra 65  65 km

 

Eredményekben gazdag futóévet kívánok mindenkinek!

 

(zserzseli: azóta sem tudok napirendre térni a Tortúrás élményed felett - eddig azt hittem, hogy ilyen csak az országúti kerékpárosoknál létezik...:)