HammerTemplar Creative Commons License 2017.01.01 0 0 19909

Lehet, hogy már volt szó róla, de nem értem, a dunaújvárosi 18-as járat, ami egyedüliként megy be a vasútállomásra rendszeresen miért ilyen menetrend szerint közlekedik. Dunaújvárosból óránként indul/érkezik vonat Budapest felé (a leggyakoribb Újvárost érintő útvonal). Az induló vonatok :33-kor mennek, ehhez az előző órában :45-kor induló, a vasútállomáshoz menetrend szerint 09-kor beérő járattal lehet kimenni. Így 24 perc várakozási idő van a Déli pu.-ra induló vonathoz. Ez annak tükrében sok, hogy az érkező oldalon :22 és :28 között érnek be a vonatok. Ma a reggeli első vonattal érkeztem haza, :19-kor már bent volt a vasútállomáson, azaz potom 3-4 percet kellett volna várni a helyi járat sofőrjének, hogy engem, meg másik 7-8 embert, akinek nem telik autóra beszállítsa a városba. Helyette mi vártunk újabb 25 percet, hogy jöjjön a következő járat. Természetesen ilyen empátiát és kommunikációt a MÁV és a Volán társaság között 2016... bocsánat, 2017-ben (BUÉK!) nem lehet elvárni... Vagy mégis lehetne?!. Legalább akkor indítanák 30-kor a járatot, így az érkezők és az indulók is igaz, szűken, de elérnék a csatlakozást.