Helem Creative Commons License 2016.12.23 0 0 317

A másik szerintem meg az, hogy nem jönnek ide. Miért jönnének ide, ha mondjuk elég fejlettek a virtuális teremtett világukkal kellemes körülményeke teremthetnek maguknak. Ha meg ezek a létezől mesterséges intelligenciák, akkor olyan környezetet, bemenetet, virtuális valóságot adnak maguknak amilyet akarnak. Nem látom okát az utazgatásnak. Az ember szeretne utazgatni, de a hatalmas távolságok miatt nem éri meg. A szuper intelligens gépek, meg szerintem azért nem akarnak, mert nincs értelme. Nincs bennük pl. a szaporodási ösztön. Élvezeteket teremthetnek maguknak is. Szerintem ez az UFO dolog korkép. Illeszkedik éppen aktuális fejtettségünkhöz. Mint a középkorban a vallások egyeduralma. Mondjuk 1000 év alatt ez a mindenféle fejlődés lezajlik amiben most benne vagyunk. Utána megáll. Nincs több tudás, amit az anyagból ki lehet hozni. A mesterséges intelligenciák bekonvergálnak. Földtörténetileg ez az 1000 év egy szempillanat. Szerintem mivel ez egy parányi időablak, azért nem látunk körülöttük értelmes lényeket. Ha voltak, vannak, vagy ez előtt vannak vagy ez után. Előtte is lassú a változás, utána sincs kívülről nézve változás. Szerintem ezért nem látunk UFO-kat és mi sem megyünk túl messzire.

Előzmény: mmormota (314)