tisztavíz_ Creative Commons License 2016.12.17 0 0 13960

Levágtam, semmivel nem lett jobb, de lehet még rosszabb is. Nem hordja fel a ragasztót, inkább lesöpri. 60-as, nagyon sűrű szőrű ecset volt, jó drága.

 

Geltex CN (valószínűleg 115g-os) papírt megpróbáltam vízzel enyhén higított Planatol BB-vel felragasztani. A dobozt kentem és beleraktam a félbehajtott papíron a hajtásba. A papír enyhén felhólyagosodott, nem lehetett korrigálni, már lehúzni sem tudtam, tépte fel a szürkelemezt, kénytelen voltam rajtahagyni és körbevágni. A korábban használt tapétaragasztó + minimális Planatol BB keverékével (utólag irdatlan baromság keverni) újból nekikezdtem új papírral a rövidebb oldalán. A doboz már vizes volt a kenéstől, de a ragasztó nem áll meg rajta, az ecset lesöpri. Meg sem ragadt, le is szedtem, de a papír teljesen felhólyagosodott a dobozzal való rövid érintkezéstől, újra felhasználni sem lehet. Komoly kétségeim vannak a papír felől, hogy bevonásra alkalmas. 180-240g-os kellene, nem ez a lehellet vékony, ami egy csepp víztől feljön. Jó hogy most fizettem ki 16 és fél ezret postaköltséggel az egészért. A tapéta sem volt jó, de ennyire közel sem gáz. Kuka két ív papír, a megkent doboz oldala már deformálódik a víztől. Már bánom, hogy belekezdtem ebbe az egész hülyeségbe.

Előzmény: fvcc (13959)