h19_1292k Creative Commons License 2016.12.16 0 0 16456

Időt szerintem nem fogom sajnálni rá, néha nagyobb pihenő után tiszta fejjel jobban meglátok dolgokat. Volt, hogy pár perc alatt beugrott olyan, amit már hetek óta kerestem és nem találtam.

 

Ha már így témánál vagyunk Bazsin  Szabó József feleségének is igen érdekes az anyakönyvezése. Ugyanis az anyja nevén törvénytelen gyerekként van csak anyakönyvezve 2 évvel a házasság előtt. Megerősíti az apa személyét, hogy a halotti bejegyzésénél az apa meg van nevezve, később az apja vezetéknevén szerepel, illetve a gyerek keresztszülei az apa szülei voltak. Valamint az is megerősíti, hogy Csehi anyakönyvben az előző 3 évben (se előtte, se után többet nem) 3-szor is anyakönyveztek olyat, hogy 3-5 évvel korábbi törvénytelen gyereket törvényesítettek a szülők házasságkötése után, szóval lehet elterjedt dolog volt ez arrafelé akkoriban. Kicsit gyengít, hogy az érintett esetnél ilyen utalás nem szerepel. De inkább tartom valószínűbbnek, hogy ő a természetes apa (akinek a őseit gyönyörűen sikerült aztán továbbvezetni), minthogy nevére vette volna a gyereket.

Előzmény: zerfer (16455)