cavecat Creative Commons License 2016.12.10 0 0 81193

süvöltö.hu? :)

Próbálkozzunk inkább a CITES honlapján fellelhetö dokumentumokkal, én azoknak inkább hiszek mint a süvöltö.hu-nak.;)

Itt lehet megtekinteni az épp aktuális (2016) exportkvótákat (összesen 350, ha nem tévedek).

Induljunk ki abból, hogy ha van exportkvóta, akkor van olyan célország, ahova legálisan lehet importálni, oké?

Tegyük mellé, hogy rengeteg fiatal magyar él külföldön, tehát elképzelhetö, hogy Nour olyan helyen él, ahová legálisan importálható szenegáli papagáj...

Nem azt mondom, hogy ez tény, hiszen nem tudhatom. Ilyenkor szoktam én kérdezni, mert, mint írtam, szerintem sokkal kultúráltabb megoldás rákérdezni, mint automatikusan a legrosszabbat feltételezni (aztán ezt a feltételezést tényként kezelni, majd ez alapján a "tény" alapján jól ledorongolni az újdonsült papagájtulajdonost). Az ilyen alaptalan ítélkezésnek ritkán van pozitív következménye.

 

Nem bátorítom a csempészetet, se érintölegesen, se máshogy.

Arra próbállak téged (és mindenki mást) bátorítani, hogy ne ítéld el és szidd le az újonnan érkezöket alapos ok nélkül - jár nekik az ártatlanság vélelme.

Előzmény: bombaba (81190)