WooDoo Creative Commons License 2016.12.06 0 0 41034

Ehhez képest elég olcsón vettem 2007-ben a 3 éves 500.4-est, akkor kb. 3000 euro körül lehetett a 720e Ft. Sok baja nem volt, az egyik ajtó zsanér volt letörve, meg a szokásos hibák (fékdob, rozsdás motortartók, hűtő, kerékcsapágyak, talpasok). A szervizkönyv végig vezetve volt, 3 év alatt 45e km-t tettek bele. Az utolsó szerviznél primer variót és szíjat is cseréltek, benne volt a számla a kesztyűtartóban. Meg is lepődtem az összegeken, így már érthető, hogy aki megengedheti magának, a garanciaidő lejárta után az első nagyobb hibánál vesz inkább egy újat.

 

Azon gondolkodok, hogy 2007-ben volt-e olyan szép egy 3 éves Aixam, mint manapság egy hasonló korú mopedautó. Arra emlékszem, sokaknak tetszett, de szerintem leginkább a gyöngyház arany fényezése miatt. Formára nem volt különleges, sokan összetévesztették a Twingóval. Az újabb szériák már sokkal feltűnőbb formatervet kaptak.

 

Arra viszont nem tudok magyarázatot, hogy Ausztriában miért emelkedhetett a duplájára a mopedautók ára. Ott már 10 éve is alacsony volt az infláció.

Előzmény: zsolt117211 (41024)