Turistautak Magyarországon
200
Egy kicsit "elmaradtam" a megemlékezéssel, hisz a túra, a jubileumi, kedden volt, de ami késik, az nem múlik.
2014-ben kezdtem a sorozatot, a "GPS-es túrák" számozását.
Kezdetben szinte mindig szerkesztés követte a felmérést, de mostanában már ritka, hogy hiánypótlásra, pontosításra van szükség.
Van néhány szakasz, melyet tervezek bejárni, mert problémásnak tűnnek, de ebből kevés van.
Ha a jövő héten valóban "jönnek a mínuszok", és nem jön közbe semmi, akkor megpróbálom összerakni a bejárt útvonalak jegyzékét!
Szép emlékeket őrzök a túrákról.
Most egy rövidke "előzetes".
A Soproni-hegység egyik főútvonala a SÁRGA.
A Lővér Szálló közelében van a kezdete/vége, ott, ahol a Ciklámen tanösvény kezdődik.
Az első "állomás:
Felkelők emlékműve
http://www.turistautak.hu/poi.php?id=12806
Innen kellemes séta a Hétbükkfa, mely fontos csomópont
http://www.turistautak.hu/poi.php?id=8188
A Tacsi-árok felé indul a SÁRGA, a Szalamandra-tó mellett, ez utóbbi az egyik legkedveltebb célpont a hegységben.
Az út "vége":
Kertváros-felső, csomópont
http://www.turistautak.hu/poi.php?id=175400
Itt van a tanösvény másik vége.
Ez volt az első rövidke túrám.
A jelzett útnak még nincs vége, kikapaszkodik a völgyből, irány a Valéta.
Ez a hegy a Brennbergvölgy és Ágfalva között van, erről írtam nemrég.
Kemény emelkedést követően csatlakozik a KÉK, majd szétválnak, de Görbehalom előtt újra találkoznak.
Itt van a Fehér Dániel-forrás.
http://www.turistautak.hu/poi.php?id=13009
A SÁRGA a közelben véget is ér, sajnos, idényben még nem jártam arra, állítólag van egy vendéglátóipari egység, ahol az útvonalnak vége van.
Ha jól "mértem", akkor az útvonal 11.126 méter, ajánlom mindenkinek.