Pako88 Creative Commons License 2016.12.01 0 0 127709

Sziasztok.

Vásárlás előtt Segítséget szeretnék kérni tőletek! 

Építőmérnök a szakmám és ebben is dolgozok, szeretek tervezni és egyben kivitelezni is.

 

Kezdő amatőr asztalosként, érdeklődnék, hogy milyen gépeket ajánlanátok nekem!!Mi az ami fontos, hogy vegyek a későbbi munkákhoz.

Kinéztem magamnak pár gépet és érdeklődnék, hogy jól választottam-e vagy sem?? Vegyek inkább másikat?? Vagy nem jók ezek a márkák.. Viszont én Bosch meg makita párti vok.. igaz kicsit lehet drágák.. de biztos jövő nem??? Úgy akarok gépet venni, hogy inkább adok többet is érte.. csak 5-10 év múlva is gép legyen és lehessen vele dolgozni.

Leírnám, hogy mely gépekre gondoltam:

Gérvágó: Bosch PCm 8S

Gyalu: MAKTEC MT191 Falcgyalu (500W/82mm), vagy BOSCH GHO 6500 kézi gyalugép (650W/82mm)

Csiszológép: MAKITA 9911 Szalagcsiszoló (650W/76x457mm)

Felsőmaró: BOSCH POF 1400 ACE felsőmaró

Körfűrész: BOSCH (kék) GKS 190 körfűrész

Dekopírfűrész: Bosch PST 800 PEL ilyenem már van.

 

Vegyek-e más gépet még?? Ha igen akkor milyet??? Minek tudnám hasznát venni majd?

 

Hozzátenném, hogy Vateromtól örököltem egy szuper kis állványfúrót amit nemrég újítottam fel és szuperül működik. Fúróim, akkus, vezetékes mind van bőven, arra nem kell költsek.

 

Felhasználás: Fontos hogy nem asztalos a szakmám.. csak otthon szoktam barkácsolgatni. Viszont házépítés előtt állok és a közeljövőben szeretnék építkezni, és sok mindent meg szeretnék majd magamnak csinálni. A kerti filagóriától, gyerek játszóházon át a terasz befedése, a szobák laminálása... stb  akár 1-2 bútordarabot is készítenék.

Várnám a segítő kollégák válaszát.

 

Előre is köszönöm!!

Mindenkinek jó munkát.

 

Sziasztok.