hellsing Creative Commons License 2016.11.30 0 0 142289

'reggelt!

 

Egy ismerősnek próbálok segíteni, eddig kevés sikerrel. A tünet: egy 2 éves Asus Transformerbook T200TA modellen a legutóbbi Windows 10 frissítés óta nem megy a Broadcom wifi adapter: "Az eszközt nem sikerült elindítani (Kód: 10)". A javasolt megoldás a driver újratelepítése.

  • frissíteni akartam a 2014-es drivert, letöltöttem az Asustól a legújabbat (2015 októberi és a verziószámban is van különbség), de a Windows Eszközkezelő nem telepíti, mert szerinte a driver naprakész;
  • törölni akartam a drivert (látszólag megtörténik), letiltottam az adaptert, újraindítottam a gépet, adapter vissza, de magától települ ugyanaz a driver, amit elvileg töröltem;
  • törlés újból, manuális driver telepítés (látszólag megtörténik), újraindítás, megint a 2014-es driver van ott, az adapter nem működik;
  • letöltöttem a Windows website-ról az eszköz hibajavító progit, az meg is találta a hibát, a kiírások szerint megcsinálta azt, amit én is, de nem tudja megoldani a hibát. Mondjuk annyi esze lehetne, hogy ha pont a wifivel van probléma, akkor ne az internetről akarja letölteni a drivert, hanem a gépen lévő telepítése helyett kérdezze meg, hogy van-e újabb (ott volt az új egy bedugott pendrive-on).

Eddig jutottam. Ha lenne bármi ötletetek, azzal sokat segítenétek. Mondjuk kezdhetnénk ott, hogy hogy lehet beazonosítani a driverhez tartozó fájlokat és manuálisan törölni őket, hogy a Win ne tudja újratelepíteni a gépről.