debramorgan Creative Commons License 2016.11.27 0 0 2985

Az oltás ügyében mindenki a maga vérmérséklete szerint járjon el.

Mi mindent beadattunk még az első ázsiai utunk előtt (Hepatatitis, diftéria, gyermekbénulás, tífusz), ezek többsége élethosszig tartó védelmet biztosít, de van, amit 5-10 évente ismételni kell. Sokan azt mondják, felesleges beoltatni magad, szerintem nem az. Egyetlen egyszer nem voltunk még rosszul az utazásaink során, többnapos hasmenésekkel vagy lázzal sem kellett küzdenünk soha. Aki sokfelé jár (akár Európában is), annak a Hepatitisz és a tífusz elleni oltás egyébként is jól jöhet. Kínába a meningitisz (fertőző agyhártyagyulladás) elleni oltást ajánlják még különösen a diákoknak, akik sokat tartózkodnak másokkal egy légtérben. Kínában ugyanis az emberek - tisztelet a kivételnek, akivel mi 6 hét alatt nem találkoztunk :D -  nem teszik a kezüket a szájuk elé, amikor köhögnek, tüsszentenek. Szóval én biztos nem gondolkodnék, hogy oltassak-e vagy sem, de nem vagyunk egyformák.

Szerintem sok kínai örülne akkora összegnek, amekkora az ösztöndíjad lesz, nem hiszem, hogy aggódnod kellene a megélhetésed miatt...

Előzmény: kpop (2984)