Carina_S Creative Commons License 2016.11.24 -2 0 8202

Pár napja volt csak, hogy a Jófogás oldalára is felment valamilyen "levakarhatatlannak tűnő" vírusféleség. Először magam próbáltam megszabadulni tőle, de ez az egymással is kapcsolatban álló reklámvírus oldalak miatt nem ment. Valamilyen üvegszerűen áttetsző felületet tett a vírus a hirdetőoldalakra, ahol az egérmutató a linkek felett sem váltott át "klikkelő kéz" alakúra, hanem sima "nyíl" alakú maradt, de ha ezzel kattintottam a linkre, rögtön az IFOREX vagy a RANDIVONAL furakodott elő... .

 

Megoldás: e-mailben lejelentettem a hibát, és megerősítettem screenshot-okkal valamint a fertőzött cookie-k pontos neveivel is a dolgot. Először tagadták, mondták ők nem vírusosak. Viszontválaszként még egyszer leírtam a hibát, megint felsoroltam a beteg sütiket, ment még több képernyőfotó, és láss csodát: ahelyett, hogy még egyszer visszadumáltak volna tagadólag, 1 nap elmúltával megszüntették a hibát. ((A fertőzött sütik a "ficusoid.xyz", a "xiti.com", és a "yahoo.com" voltak.))

 

A leírtakból pedig az a tanulság, hogy ilyenkor mindig fel kell venni az adott fórum technikai szakijaival a kapcsolatot, szabatosan megírni nekik a hibát, és ha megvan a kiindulópont, akkor boldogulnak!! ;-)

Előzmény: pimre (8199)