csirihau Creative Commons License 2016.11.23 0 1 3011

Danubius Héviz

Kipróbáltam. Van egy belső textiles és kinti textilmentes rönk szauna. Vegyes élményekkel. Lehet, hogy csak kifogtam 3 rossz napot, mert a textiles szauna részlegen, valami örült olajjal locsolta meg a köveket és kigyulladt a preferált részleg, s így csak a textilmentes részleg üzemelt. Amúgy meg "csodálattal töltenek el" azok a kedves 80-110kg-os  180-190cm magas szaunázok, akik mindig elférnek fekve a 120cm hosszú, 55cm széles szauna törülközőn! Ők azok, akikre  a meleg zsugorszerűen hat. Gond az, hogy ez valószínűleg csak nyaktól felfelé érvényes! A másik kedvenc pozitúra, mikor ugyanez a törülköző a derék köré van csavarva, s más semmi. A láb a padon naturban, a csepegés a padra naturban!  Egyértelműen és világosan ki van plakátolva a rendeltetésszerű használati útmutató, s a tilalmi tábla, mégis megy a hülyeség. Bepróbálkoznak a fürdőruhával, a papuccsal, tenyérnyi törülközővel, s a lepedő alatti fürdőruhával. (Ez utóbbit fel sem lehet értelmesen fogni, s igazából nem is lehet kifogást emelni miatta, mert hogyan? Én inkább kimegyek, ha észreveszem.) Mindig gyanúsan méregetem azt a szauna felé tartó emberkét is, akinek a kezében 1db  törülköző van! Persze az udvarias figyelemfelhívásra a reakció mindig a sértődöttség. Azért lehetett jókat  izzadni, de lehetőleg a csúcsidő elkerülésével, vacsora idő alatt vagy után. Meglepő módon az idősebb korosztályú vendégek jobban  magukévá tették itt a szauna kultúrát. A helyzet ettől függetlenül nem nagyon fog javulni, mert a szállodák nem fognak szauna figyelő recepciót üzemeltetni a vendégek esetleges elvesztése miatt, s még a feleségem ( nemhogy egy egyedül szaunázó hölgy) sem akarja megkérni  a kedves férfi vendéget, hogy vegye már le a gatyáját és/vagy  natur/lepedő módon használja a kamrát, nem beszélve a textília használatról. Egy olyan automata zuhanyzót sem fognak soha beépíteni, mint  az autómosóknál, vagy a vegymentesítésnél használnak, hogy szaunázás előtt zuhanyozzon már le a kedves vendég, s véletlenül se jusson eszébe szauna lepedőként használni i azt törülközőt, amit a zuhanynál használt! Végeredményben megfelelő időpont kiválasztással és időnként némi határozott vehemenciával ( ami nem éppen a tökéletes kikapcsolódás jellemzője) jót lehetett  szaunázni.