tamasoccse Creative Commons License 2016.11.22 0 1 3001

Szomorúan jelentem hogy Esztergom elesett, vagy legalábbis elesés közeli állapotba került. A legutóbbi nyitás óta másodszor voltam és megdöbbenve tapasztaltam hogy nagybetűkkel ki van írva több helyre is a szaunák előterében hogy "NEM NATURISTA TERÜLET (csak a szauna naturista)" , továbbá egy rakás paraván van kihelyezve a zuhanyokhoz és a szaunák kijáratához is. Ha ezt valaki elmagyarázza hogy ennek mi az értelme (semmi), akkor az akkora kommunikácós zseni, hogy a kormányban a helye. Eddig se volt jellemző hogy valaki céltalanul meztelenül lófrált naphosszat, azt meg ugye senki nem gondolja hogy arra a 3 méterre amíg eljutok a szaunából a zuhanyhoz majd felveszem a fürdőnadrágot. Vagy fürdőruhában kellene zuhanyozni ? De akkor meg minek a paraván ?  Sehogy se értem. Az legalább reménykeltő hogy a régi vendégek nagy része úgyse tartja be, és nem is szól ezért senki, persze másért se szól, pl. ha valaki fürdőruhásan szaunázik. Sajnos nagyon elterjedt a magyaros lepedőzés is, (a múmiásodás), még a csokis felöntésre is úgy mennek be. Régen az ilyeneket kizavarták (teljesen jogosan.) Annak tudatában meg végképp nem értem az egészet hogy van textiles szauna is , akik zavarban vannak,  miért nem tetszik azt használni ?

 Ami még ennél is jobban ledöbbentett az vendégkör életkorbeli és nemi összetételének drasztikus mértékben való leromlása. Az utolsó felöntésnél volt kb. 8 db 40-es, 50-es faszi , a női nemet kizárólag a felöntést végző képviselte. Az új szállodarész megnyitásakor még optimista voltam hogy ez hoz majd valami fiatalos lendületet, nyitottabb külföldi vendégeket, de a legrosszabb verzió vált valóra a szépkártyás nyugdíjasközeliekkel, valószínűleg a paravánozás is miattuk van. Csak azért nem mondom hogy soha többé , mert továbbra is ez az egyetlen Bp. közeli hely ami még szombaton is naturista (mostmár csak fél-naturista), előbb-utóbb úgyis rá leszek fanyalodva, de az nem egyhamar lesz az is biztos.