Csuklósbusz Creative Commons License 2016.11.19 -1 0 72234

Azért akarok most egyszerre B-t meg H-t mert tudom hogy amíg telik az idő csak szigorítanak rajta és később külön díjjért vagy feltételekkel rakják csak majd fel.

 

Vagy fel sem rakják, vagy pl megszűnik a H tarifa vagy hasonló.

 

 

Mert anyagilag nagyon nem vagyok elengedve, de úgy akarom hogyha már csinálom akkor a későbbiekben több gond ne legyen vele.

3 fázis, éjszakai + H tarifa. 

 

Erre kaptam egy 190 ezres árajánlatot hogy a 3 férőhelyes mérőszekrényt telepítik nekem.  De az éjszakait meg a h-t ugye nem rakják fel amíg nincs meg a fogyasztó.

De mire nekem klímám lesz a házba az kb 5-10 év vagy több.

De addigra még ezer + szigorítás hozzájön.

Gáz nincs a házba szóval áramra akarok alapozni.

Érdemes most a 3 férőhelyes mérőhelyet lerakatni vagy felesleges, később majd lesz olyan mérőóra ami egyben lekezeli az összeset? 

Mert a digitális órák korában.. 3 mérőt kell felrakni nonszensz.

Ja és mégegy dolog, azt mondta a regisztrált szerelő hogy nem kérhetek 3 fázist tetszőleges amperral, hanem be van osztva őáltaluk, tehát 6A+6A+20A, na ilyet nem kérhetek. :-(
Nem még olyat amit szerettem volna hogy 1A+1A+30A. :-)

Erre most mi a hivatalos előírás? 3 fázisra miért nem kérhetek 1+1+30A-ert? :-)

Nomeg arra senki nem válaszolt hogy a H tarifához kell-e bővítést fizetni? Mert itt olyasmit rebesgetnek hogy 3*25A-ig ingyen jár a H tarifa.. ?
http://elsohazunk.blog.hu/2011/02/01/ujra_az_e_on


Mivelhogy a H az állami rendeletben meghatározott dolog, így gondolom lehetséges hogy úgymond annál nem kell fizetni a teljesítménybővítésért?

Tehát ha lesz pl 6+6+20 nappali +10A éjszakai + 15A H akkor a 15 amperért nem kell fizetni?

Előzmény: horex (72182)