hul Creative Commons License 2016.11.19 0 0 138469

Ezek a távolkeleti túristák nem a csóró fajta, minden márkás, minden nagyon tuti és drága rajtuk, a hajó, meg még az esernyő-napernyő is. :-) Nem hiszem, hogy itt filléreznek, sőt. De mindenük meglehet a hajón és van egy hetük, 10 napjuk, körbejárják Európát. Inkább az idősebb korosztályt láttam. Irigylem kicsit őket, hogy megtehetik. Szívesen elmennék hozzájuk hasonló opcióval... Nekik viszont ez természetes. Mindenesetre nem a sisere had, aki tényleg betölti az étert és koszt hagy maga után -szerintem azok más hajókkal jönnek vagy nem is jönnek... 

A mai napig bajban vagyok, hogy melyek a japánok, kik a kínai gazdagok, meg a többi, sajnálom, a világ vezető gazdasági hatalmai, az áttevődött világ vezető szereplői, és bizonyára érdekes, sőt jó világ, de nem jut elég infó hozzánk, Hacsak az ember nem érdekelt, vagy külön nem ássa bele magát. A fiam többször járt arrafelé és csodákat mesélt. A vmikori sógornőm örökbecsű mondása -pedig akkor még a kínai "a vacak" szinonímája volt: "leszünk mi még a rizseshúsban hús"!

Előzmény: vargamarcs (138467)