Törölt nick Creative Commons License 2016.11.16 -2 4 25167

Ha lehet, lehessen itt is kérdezni, a fórum forma lényegesen jobb erre, mint a chat vagy az emil, hiszen nyilvánvalóan így mások is, jobban vagy kevésbé szakértők hozzá tudnak pro kontra szólni, Itt a cél nem a fikázás meg lehúzás, hanem egymás segítése, tájékoztatása, korrekt információk adása, a módszerek elemzése stb... reklám semmiképp sem cél alapvetően (ezzel együtt nem baj hogy betetted ezt a szöveget, főleg hogy a te robotodról van szó ugyebár, tehát legalábbis érintettként írtad)
Nos engem - és gondolom nem csak engem - leginkább az a tipikus hibafaktor vagy kockázati tényező - ha tetszik - érdekelne, illetve annak kiküszöbölése vagy lecsökkentése (már ha van) főleg, hogyan van nálatok megoldva, amit már itt többször is felvetettek és igencsak jogos aggály és félelem, hogy lehet egy robot akármilyen jó is, akár tévedhetetlen is szinte, és csak nyerő először. Egy idő után kiszúrják a brókerek hogy robot van mindenképp és elkezdenek (ahogy a kaszinó is szokott időnként ugyebár), kvázi ellene játszani? Na nyilván nem úgy hogy beleavatkoznak az árfolyamokba természetesen, hanem hogy belebabrálnak, átállítgatnak az ő rendszerükön néhány paramétert, opciók, melyek csökkentik a robot hatásfokát, megzavarják a működését stb... és számos robot ezen vérzik el... állítólag van ilyen jelenség, ha jól tévedek... a másik pedig az hogy honnan tudhatom biztosan, hogy az ingyenes próba, nem valami ravasz trükkös beetetés-e, mint ahogy az internetes kaszinók csinálják... másképp kérdezve, másik bróker cég másik forex rendszerére alkalmazható-e a robot? Lehet marhaságokat kérdezek, de nem vagyok egyáltalán profi, sem a forex-ben sem a robotozásban, mindkettőt csak nézegetem, hogy belevágjak-e vagy sem... Egyelőre még nem győzött meg semmi, hogy laikusként van-e értelme, érdemes-e elkezdeni. Hiszen ugyebár paraszti ésszel az ember azt hinné, hogy a robot laikusoknak készült, nem kell érteni semmihez, csak szoftvereket feltelepítgetni, számlát megnyitni pénzt és betenni, ráindítani a robotot, oszt csókolom, már csak várni kell és kész... Miért is kéne bármihez is érteni? - gondolja az egyszeri magamfajta munkásparaszt legény... node már most tudom, mert volt róla szó, hogy azért ez nem egészen így van ugye, hiszen aki tök hülye hozzá, azt a robot sem fogja kihúzni a grízből, ha gáz van, eleve kellene legalább érteni önállóan hogy felparaméterezzük vagy beállítgassuk vagy mi (fogalmam nincs mit jelent ez pontosan amúgy bocsi, mert addig még értem tőzsdés múltból hogy itt is ugye különféle indikátorok vannak gondolom és azok közül egy jellemző ismert indikátort használ a robot, vagy annak egy valamelyest javított módosított verzióját, illetve egy teljesen új indikátort alkotott valaki és arra esküszik, mint ahogy elnézem pl ti is), innen kezdve viszont ha ez így van hogy csak az lesz sikeres profitos robotos, aki ért hozzá, akkor az robot nélkül is az lenne, max kis kézimunkát és időt spórol a robot neki, de a tudást nem a robot adja, hanem a kútfőben is ott van. Erre meg azt mondja a magamfajta egyszeri derék proletár hogy akkor tulajdonképpen a robot nem helyettem az ész, csak a kéz... ezesetben a robot nem az én sztorikám egyelőre, hiszen nem értek hozzá egyáltalán... ahogy írták itt először meg kell ismerni a forexet, robottal is anélkül is, tanulgatni, gyakorolgatni, kis kockázatokkal, aztán több év tanulás és gyakorlás után, amikor már az ember valami profi kezdemény, akkor kitenni nagyobb összeget egy-két jó robottal amikre felügyelni kell szakértelemmel és állítgatni azokat, bizgetni, buzerálgatni folyton... ezt viszont én speciel nem tudom így sajnos egyelőre csinálni... (valakit idegent, magát szakértőnek mondót ezzel meg megbízni, mert vannak jelentkezők akik vállalnák, hogy segítenek, adnak robotot, meg az üzemeltetését is stb) megintcsak nem garancira semmire, hiszen ugyebár így vakon bízni valakiben sem bölcs dolog (engem speciel egyszer az egyik legjobb barátom húzott be, persze nem szándékosan, vagy legalábbis nem teljesen, őt is rászedték, de utóbb kiderült hogy ebben abban ő is nekem mást mondott mint ami van, és buktam is tőzsdén emiatt nem keveset, hálisten azért nem is túl sokat... de ez örök tanulópénzvolt nekem, hogy senkiben sem lehet bízni, ahogy az Olasz Melóban mondja Donald Shutterland: nem bennetek nem bízom, hanem a bennetek lakozó ördögben... ehhez plusz még hozzá lehet tenni, hogy plusz a sors szeszélyeiben ugyebár...).
Remélem a kérdéseim és kételyeim mind érthetően kifejtettem, és nem voltam túl hosszú... várom a választ... (bárki bölcs jószándékú meglátásait szívesen veszem, fikázást beszólogatást, offolást, trollkodást már értelemszerűen kevésbé...)

Előzmény: ProfitLearning1 (25166)