Törölt nick Creative Commons License 2016.11.16 0 0 9797

Sancibácsi!

 

Köszönöm a bőséges választ!

 

Azt én is tudtam, hogy megrepedhet egy cserépkályha, sőt olyannal fűtöttem fiatal koromban aminél egy-egy csempe még el is mozdult, sőt omladozott. De öreg kályha volt és régen.

 

De itt az volt a vita tárgya, hogy miért repedne meg a 12x25x6,5 cm-es kisméretű tégla egy kandalló külső köpenyeként?

És tudom, hogy ez tömegkályha topic, de annyiban mégis tartozik ide a kérdés, hogy a tömegkályhások is használják - nem?

 

Tűzzel nem is érintkezik, csak a konvekciós levegővel. És ez ahhoz képest semmi, hogy a régi kisméretűből épített kémények -- pedig ott legalább 200 fok éri őket - mégsem repednek szét. Működnek.

 

Ezért picit úgy érzem, hogy az anyag - tégla - tekintetében elég csúnyán letolták őt ( a "nagyokost" ), pedig lehet, hogy teljesen jogos volt a felvetése, de a kérdése mindenképpen, hogy miért repedne meg burkolatként egy tűztéren. Erre egyébként nem kapott választ a romotopostól......

 

Arra kéthéjú tömegkályhánál van valamilyen információ, mérés, hogy a külső téglaköpeny a belső oldalán - ami a samottmag felé van - milyen hőterhelést kap? Hány fok érheti ott?

 

 

Előzmény: sancibácsi (9794)