sapkásnyuszi Creative Commons License 2016.11.14 0 1 54

Szervusztok, 

Barátném járt erre a napokban, és most én is benéztem, de én csak addig kívánok itt lenni,míg az én COPD II-s tipusomat szeretném elétek tárni.

41 évig dohányoztam. Sokszor, negyedévenként fordult elő tüdőszgfyuszi, majd egy alkalommal a házi orvosi rendelőben rendre láttam a COPD veszélyeire felhívó táblás reklámot, míg egyszer elolvastam. Hoppá,nem hiába, nyílván angyalok rakatták ki a táblát,hogy felhívják a figyelmemet,hogy nekem is az lehet. És az volt. Elküldtek tüdőröntgenre, majd onnan valamilyen úton meg módon átkerült a kerületi tüdőgondozóba a híre,és behívtak. Mondá a dr.nő,hogy 2-s COPD betegségem van, azt sem tudtam mi az. Semmit nem mesélt róla, semmilyen olvasási lehetőség nem volt a reklám táblán kívül és  én sem vettem a fáradságot,hogy utána olvassak. Míg el nem jutott a tudatomig,hogy a tüdőmmel gond lehet. Igen a cigaretta megtette hatását. Már évekkel azelőtt leraktam, ide stova 8-9 éve nem dohányzom és jól érzem magam, nem köhögtem, ill.kicsiket, de beteg voltam folyamatosan. Majd próbáltak becserkészni valami csoportba,hogy ...nem mentem, és ezért elutált a kezelő orvosom,hiszen ez nem is volt kötelező. Kaptam valami  tablettát, ill. szippantósat, és azzal el voltam sokáig,mig a dr.nőm egyszer nem volt ott, és átraktak egy másikhoz,kii beleolvasott a kezelő lapomba és megnézte a röntgen felvételem újfent,melyen bizonyítást nyert,hogy mióta nem bagzom,nincs volt a füdőmön. Tiszta volt mint a patyolat. Na rögvest a szipókázást abba hagytam,és semmi bajom sincs azóta sem. Sem tüdőgyuszi,sem köhécselés,sem krákogás semmi olyan,mint amilyet a COPD-s betegek produkálnak. De továbbra sem dohányzom,sőt a kávéról is leszoktam,ma már csak igen gyenge capuccinót iszom és nem hiányzik egyik kártevő sem. A környezetem rávettem arra,hogy a jelenlétemben nem bagózik, nem fujja a pofámba aí füstöt.Már ott tarftunk,hogy a lányom pasija sem dohányzik,nem is dohányzott,, tehát ő is lerakta,mert a pofája igen csak egészségtelen illatot árasztott. Ennyit a COPD-ről és hogy azonnal hagyjátok abba a dohánhyzást. Én egyik percről a másikra leraktam,nem nyivákoltam,nem kértem segítséget, és soha azóta sem gyujtottam rá. Néha előfordult,hogy megkívántam esetleg, de a gondolat már azonnal tova is szállt.

További kellemes és jó egészséget valamennyiőtöknek, és magamnak is szeretettel