jd011 Creative Commons License 2016.11.11 0 0 19431

Sziasztok! Régóta vagyok olvasója a fórumnak, most azonban én is kérdeznék. Kertészeti vállalkozásunk van, amelynek egyik tevékenysége az öntözéstechnikai megoldások tervezése, kivitelezése (jómagam okleveles kertészmérnök vagyok), de egy kicsit most megakadtam.  Egy ügyfelünknek kell kertet és vele együtt öntözőrendszert tervezni, ahol egyetlen megkötése van, hogy Extol csőbúvárt kell használnunk (ezeket forgalmazza). A dolog szépséghibája, hogy ezekhez a szivattyúkhoz sehol sem találok jelleggörbét, de komolyabb műszaki leírást sem. Valaki tudja, hol lehetne a jelleggörbét megtalálni? A másik kérdés, hogy ezek a szivattyúk csavarszivattyúk, amelyekkel már találkoztam élelmiszeripari felhasználás során, de öntözéstechnikában még nem (jellemzően Grundfos, Pedrollo termékeket használunk), a hagyományos járókerekes búvárszivattyúkkal van csak tapasztalatunk. Az Extolos csavarszivattyúk vajon mennyire teljesítik a gyári értéket, ezt mennyire tudják tartósan, a kopás mennyire jellemző rájuk, egyáltalán mi a vélemény róluk? Én így elsőre nem tartom túl sokra őket, az adataik konkrétan viccnek tűnnek…  Előre is köszönöm a választ!