Törölt nick Creative Commons License 2016.11.09 0 0 126236

Szasz :)

 

Első körben az, hogy van körfűrészem de nincs merülőm - viszont jó lenne ha lenne :D

 

Na viccet félretéve,ahogy elnézem (egyszer láttam már élőben is használni merülőt) az hogy merülőkhöz legtöbbször adják a hozzávaló vezetősínt is (vagy vehetsz hozzá) míg a körfűrészekhez vagy van és veszel, vagy nincs gyártasz magadnak. Ez utóbbira számtalan videó van a neten.

 

https://www.youtube.com/results?search_query=How+to+Cut+Straight+With+a+Circular+Saw

 

Írkálják sok helyen, hogy a merülőnek (sokkal) jobb a porelszívása /már ha elszívod :)/, de hogy őszinte legyek pl. ami nekem van kézi körfűrész (Bosch PKS 55) annak se rossz. Csak használni kell elszívást hozzá.

 

Én eddig elég szenvedősen (de működik) oldottam meg a vezető használatát, kb így ahogy ebben a videómban látod, rögtön az elején. De szeretnék csinálni én is valami jobb vezetőt rétegeltből. Kb úgy ahogy a videók többsége is mutatja, de a talpára akarok gumicsíkokat is ragasztani, plusz szintén jó lenne bemart T-profillal alulról rögzítést csinálni. Gumicsík gondolom jó és hasznos de nem mindig adhat elég tartást, ezért lenne jó valami ilyesmi rögzítés:

 

Mélységállítás: van mindkét típuson, ahogy nézem a merülőn egyszerűbb/gyorsabb.

 

Nagyjából így látom. Aztán majd ír valaki akinek mindkettő van és a gyakorlatból adódóan jobban látja a különbségeket.

Előzmény: HobisLaci (126235)