tisztavíz_ Creative Commons License 2016.10.28 0 0 13856

Ha ezt a falemezt csak annak csúfolják, akkor nem sok értelmét látom. Fából nagyon erős dobozok készülhetnek "fogazott csapolással" (köszönöm a helyes megfogalmazást), de gyanítom, hogy a legtöbb asztalos elhajtana ilyen kéréssel. A belső sarkokléc nekem nem jön be, szeretem a dobozt szögletesen pakolni belülről. Elképzelhetőnek tartom, hogy még ezek nélkül is erősebb lenne mint egy szürkelemezből készített doboz. Nem ártana rá külső sarokerősítés, ami nem illik a festetlen fához szerintem. A fát natúrban hagynám nagyon finomra csiszolva vagy natúrban lakkoznám. Egyelőre a fát kihagyom.

 

Fogantyúnál láttam ilyen megoldást videón, csak próbálom elkerülni, hogy ki kelljen vágni a dobozt. A heveder volt az első gondolatom, azért vetettem el, mert ebből főleg fekete létezik. Úgy látom létezik más színekben is, bár nem vagyok meggyőződve, hogy egyszerű szerezni. A planatol bb elvileg műanyagra nem jó. Talán bb superior-t használsz? A köteles megoldásnál kábelkötegelő helyett a kötél két oldalán vágott lyukakon zsinórt fűznék át, akár körkörösen és oda-vissza átlósan. Ezt talán esztétikusan is meg lehet oldani és nem kell letakarni. A műanyag lap nem engedi, hogy a leszorító zsinór belevágjon a szürkelemezbe. Talán elég lenne csak a belső oldalára tenni.

Előzmény: GPF (13855)