Snake-Mojzi Creative Commons License 2016.10.25 0 1 9971

Kékesről jut eszembe, meglepve tapasztaltam tavasszal, hogy elérte őket a fejlődés szele és már van honlapjuk. Eszerint 33 buszuk van, köztük Mátrás Isuzuk és Ivecok - jó lenne tudni melyek vannak a Kékesnél és melyek az anyacégnél.

 

Egyébként én nem feltétlenül tekinteném a Kékest a Mátra Volán kvázi részének (ellentétben a Tisza Volán - Partiscum Busz viszonnyal), mivel a különféle nyilvános cégadatok szerint a többségi tulajdonos legalább 2008 óta magáncég vagy magánszemély volt, méghozzá az alábbiak szerint:

-A Kékesbuszt 2006-ban alapította a Mátra Volán, sajnos a korabeli tulajdoni viszonyokról nem találtam adatokat

-Az e-beszámoló oldalon szereplő 2008-as beszámoló szerint a cég csak 23%-ban volt a Volán tulajdonában, a fennmaradó 77% a Mátra Travel Kft.-é volt (ezt a vállalkozást 1 fő magánszemély 2005-ben alapította).

-2009-re a Mátra Volán már csak 19%-ot birtokolt, míg a Mátra Travel helyét átvette egy cipőboltból lett vagyonkezelő cég, a Geri-Invest Kft., mégpedig 81%-kal

-2011-ben a Geri-Invest része átkerült egy magányszemélyhez, ezzel kialakult a mai tulajdonosi szerkezet

-2013-ban a tulajdoni hányad kismértékben változott (vagy pontosabban közölték az adatot: a Voláné 19,37%, a magánszemélyé 80,63%

-2014-ben a Volán társaságok átszervezése során a Mátra volán helyébe a KMKK lépett, mint kisebbségi tulajdonos

Előzmény: BPO-105 (9968)