Tomsza74 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 129455

Kétszeri lepárlás nekem is jobban tetszik. Egy időben nagyon érdekelt az egylépcsős (most is csak másik formában), mert csak olvastam róla, hogy az egylépcsős sokkal illatosabb ezért direkt kerestem ezeket. Az én véleményem szerint nem illatosabb. Ez az összehasonlítás akkor lenne mérvadó, ha ugyan abból a cefréből mind a kétféle módon készültet hasonlítanánk össze. Ittam neves pálinkát egy bizonyos fajta főzővel készültet és nem tetszett. Ittam barátnál ugyan ilyen főzővel készített (máshol bér főzetett) párlatot lényegesen jobb volt. Pedig az ő cefréje nem szuper hűtött, fűtött tartályban készült.

Páracső. Az enyémben nem ér hozzá semmi a lához így nem fűti, nem hűti vissza. Próbáld szigeteléssel meg nélküle. 

Kozmaolaj. Azt tudom neked mondani. Először nekem tölcsér, pamacs, kv filter volt. Hát nem voltam az eredménytől elájulva jobb volt mint amit főzettem de ez nem vigasztal. Aztán mikor elkészült a kozmaolajszűrő 3 ráccsal onnantól élénkebb illat és íz jelent meg. De nem állítom, hogy ez a jó megoldás! De én is tartok a kozmaolajtól, mert mit utólag szürögetni kell annak eléggé halványodik az illata, íze.

 

Előzmény: Törölt nick (129447)